Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Dotace na ekologické kotle se ve Středočeském kraji vyčerpaly

5. 09 2013 | Středočeši dnes odpoledne vyčerpali dotace na výměnu starých kotlů za nové ekologické. Krajský úřad eviduje celkem 912 žádostí v hodnotě zhruba 41 milionu korun, sdělil ČTK hejtman Josef Řihák (ČSSD). To je ovšem o milion více, než kolik bylo v programu vyčleněno. Lidé, kteří podali žádosti mezi posledními a do čtyřicetimilionového limitu se už nevešli, ale nejsou úplně bez šance. Některé předchozí žádosti totiž mohou být pro nesplnění podmínek vyřazeny. 

Od začátku byl o program enormní zájem. Žádosti přitom podávali lidé už od pondělí 2. září, 40 milionů korun se tak vyčerpalo za čtyři dny. Dotace má přispět ke zlepšení kvality ovzduší. 
    
"Nyní mají úředníci čtyři měsíce na posouzení žádostí. Pokud budou v žádostech o dotaci zjištěny nějaké nedostatky, budou žadatelé vyzváni k jejich odstranění. Rada kraje bude seznam těch, kteří dostanou dotaci, schvalovat v lednu 2014," uvedl Řihák. 
    
I dalším žadatelům je podle ministra životního prostředí Tomáše Jana Podivínského MŽP připraveno okamžitě poskytnout finanční pomoc. Záleží ale na vedení Středočeského kraje, zda splní podmínky programu a bude ho z padesáti procent financovat stejně jako ministerstvo. 
    
"Věřím, že se s panem hejtmanem Řihákem dohodnu a občané Středočeského kraje dostanou další peníze na ekologické vytápění," uvedl v tiskovém prohlášení ministr. Hned první den vyčerpali Středočeši polovinu vyhrazených peněz. Kolem krajského úřadu se tvořila dlouhá fronta, někteří zájemci v ní čekali už od neděle. 
    
Příspěvek z takzvaných kotlíkových dotací je asi 50 procent kupní ceny kotle, jeho maximální výše může být pro určité typy kotlů až 60.000 korun. Dotace je určena pro domácnosti, které vymění ručně plněné kotle na tuhá paliva za nízkoemisní automatické kotle na uhlí, biomasu, jejich kombinaci či za kotel plynový. 
    
MŽP připravilo program po dobrých zkušenostech s Moravskoslezským krajem. Dvacetimilionovou dotaci už zcela vyčerpal i Ústecký kraj. 
    
Lidem, kteří byli postiženi povodněmi a mají zájem o výměnu kotlů, prodloužilo MŽP na začátku týdne výzvu k podání žádostí do konce října. Ministerstvo jedná také s Královéhradeckým krajem a možnost spolupráce zjišťovali prý také představitelé Jihočeského kraje. 
 
zdroj: ČTK

Diskuse

Čtěte více

BOZP nepodceňují velké zahraniční korporace. Čeští podnikatelé to většinou moc neřeší

BOZP nepodceňují velké zahraniční korporace. Čeští podnikatelé to většinou moc neřeší

Každý zaměstnavatel je povinen proškolit své zaměstnance v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci (BOZP). Prověrka BOZP by pak měla být prováděna pravidelně - jednou do roka. Jaká je ale ...

Co dělat, když pejska trápí nadměrná plynatost?

Co dělat, když pejska trápí nadměrná plynatost?

Mezi časté a nepříliš příjemné projevy u psů je také jejich nadýmání/plynatost neboli flatulence. V častých případech vzniká, když zvíře příliš rychle konzumuje svoji potravu a do žaludku se mu ...

148 dětí a 139 rodičů ze 78 rodin na Mělnicku podpořili Dobří andělé. Pomáhat je potřeba i nadále.

148 dětí a 139 rodičů ze 78 rodin na Mělnicku podpořili Dobří andělé. Pomáhat je potřeba i nadále.

Když rodinu zasáhne vážné onemocnění – ať už rodiče nebo dítěte – dopadne jeho tíha na každého z jejích členů. Dobří andělé dlouhodobě podporují rodiny s dětmi, ve kterých se objevila rakovina ...

LIMITOVANÁ EDICE SODASTREAM LAHVÍ PRO PRAŽSKÉ QUADRIENNALE

LIMITOVANÁ EDICE SODASTREAM LAHVÍ PRO PRAŽSKÉ QUADRIENNALE

SodaStream, přední světový výrobce domácí perlivé vody, připravil pro Pražské Quadriennale 2019 (PQ 2019) limitovanou edici litrových lahví SodaStream. Jejich koupí získáte slevu na vstupné a ...

MNOHO SAMOŽIVITELŮ STŘEDNÍ TŘÍDY PROPADÁ CHUDOBĚ

MNOHO SAMOŽIVITELŮ STŘEDNÍ TŘÍDY PROPADÁ CHUDOBĚ

Téměř 100 000 rodičů samoživitelů ze střední třídy je ohroženo jevem zvaným „spirála snižující se životní úrovně“. Týká se to především těch, kteří z důvodu výše svých příjmů nemají možnost ...

.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO