Drakiáda se vydařila, přišlo na ní více než padesát dětí

Na nebi nad novým letištěm RC klubu Mělník se minulou sobotu odpoledne prohánělo několik desítek draků. Konal se zde další ročník oblíbené drakiády. A bylo se na co dívat. I přesto, že se po nebi proháněly většinou kupovaní draci, na atmosféře to neubralo.

Podle předsedy RC klubu Mělník Tomáše Vágnera připravit podobnou akci trvá zhruba pět dní. „Museli jste shánět nějaký materiál. Navíc jsme to pojali nejen jako drakiádu, ale také jako ukázku vojenské a hasičské techniky a ukázky létání našeho RC klubu," prozradil. Spojit všechno tohle dohromady napadlo právě jeho. „Mám mnoho známých, kteří mají tolik zájmových činností, že je to až neuvěřitelné. Proto jsem se rozhodl, že by bylo velice zajímavé tyto věci spojit a snad se i povedlo," usmíval se předseda RC klubu.

A co děti? Ty se bavily! Nadšeně pouštěly své draky a byl slyšet jejich smích i křik, když se jejich drak zamotal do jiného. „Mami, on se mi zamotal drak! Udělej s tím něco," ozývalo se celým hřištěm. A maminky opravdu pomáhaly. „Prosím tě, nekřič, hned to rozmotáme," utěšovala jedna z nich svou dceru.
 
Drakům i počasí přálo. I když nebylo slunečno, vítr foukal přesně tak, jak měl a účastníci drakiády si mohli vychutnat pouštění svých draků do velkých výšek. „Koukej, stejdo! Koukej, jak je vysoko!" křičelo jedno z dětí, kterému bylo možná sedm let.
 
Na některých bylo vidět soustředění, aby si se drakem ve vzduchu hráli. Jiní zase pobíhali a snažili se, aby draka ve vzduchu udrželi alespoň chvíli.
 
Odpoledne se vydařilo. Kromě draků si mohly děti vyzkoušet i hasičskou hadici nebo střílení z airsoftové pistole.