Greenpeace na Mělnicku označili údajně nelegální dřevo z Konga

Aktivisté z hnutí Greenpeace minulé pondělí v dýhárně Danzer Bohemia v Horních Počaplech na Mělnicku transparenty upozorňovali na údajně nelegálně vytěžené dřevo z pralesa v Kongu. Po příjezdu policie ekologové firmu, která vyrábí a prodává dýhu, opustili.

"Minulý týden jsme objevili v dýhárně Danzer v Horních Počaplech nelegálně vytěžené dřevo z pralesa v Kongu. Toto dřevo se podle nařízení Evropské unie, které platí od března tohoto roku, nesmí dovážet do celé Evropské unie," řekl ČTK Jan Freidinger z hnutí Greenpeace.
 
Aktivisté označili dřevo žlutými páskami a několika transparenty s nápisem "nelegálně vytěženo". Na údajně nelegální dřevo upozornili také ministerstvo zemědělství a policii, která po svém příjezdu aktivisty vyzvala k opuštění firmy a dodávku dřeva také zdokumentovala. Celá akce se obešla bez konfliktu. Vyjádření ministerstva zemědělství a zástupců firmy Danzer ČTK zjišťuje.
 
Dřevo, které bylo dovezeno z Konga přes Antverpy, bude podle Greenpeace brzy zpracováno na dýhu a důkazný materiál se ztratí.
 
zdroj: ČTK