Hořící automobily a požár lesa zaměstnaly mělnické hasiče

Mělničtí hasiči museli v tomto týdnu vyjíždět k několika požárům. Nejvíce je zaměstnala hořící auta a požár ve Mšeně směrem k Harasovu.

K hořícím autům zavolali lidé hasiče v úterý kolem půl druhé v noci. Podle pracovnice operačního a informačního střediska v Mladé Boleslavi hořely automobily u prodejny Hyundai v Mlazicích. „K hořícím automobilům byly přivolány dvě cisterny. Hasičům se podařilo oheň uhasit rychle," podotkla.

Potvrdil to i mělnický policejní mluvčí Václav Tichý. „V současné době případ šetří mělničtí kriminalisté. Vzhledem k tomu, že je šetření na samém začátku, nebudou policisté k věci sdělovat bližší informace," sdělil Deníku.
 
A to nebyl jediný požár, který hasiče zaměstnal. Vyjížděli i k hořícímu odpadkovému koši v ulici Dukelská.
 
Asi největším požárem, se kterým se museli hasiči vypořádat, byl požár lesa ve Mšeně. „Směrem k Harasovu opět hořel kus lesa na ploše asi šedesát krát dvacet metrů. K zásahu vyjížděly dvě cisterny z Mělníka a jedna ze Mšena," řekla pracovnice sektorové operační a informační středisko v Mladé Boleslavi.
 
Les u Mšena nehořel poprvé. Letos v květnu hasiči likvidovali rozsáhlý požár, jehož plameny zachvátily asi osm hektarů lesního porostu.
 
Zásah tehdy komplikoval velice náročný terén v kopcích a mezi skalami. „Museli jsme do lesa natáhnout skoro půl kilometru dopravního vedení vody, které se rozdělovalo do devíti hasebních proudů," konstatoval šéf mělnických hasičů Jan Hadrbolec a dodal, že hasiči museli vzhledem k absenci vodního zdroje poblíž požáru jezdit pro vodu k hydrantu do Mšena.