I letos zahradníci soutěží o nejlepší výpěstky

Kralupské ekocentrum vyhlásilo již třetí ročník pěstitelské soutěže s názvem Co se dá vypěstovat ve městě?  

Cílem soutěže je povzbudit zájem o pěstování vlastního ovoce, zeleniny a dalších plodin u co největšího množství lidí, a také podnítit veřejnost k zamyšlení se nad významem půdy a nad její ochranou.

Účast v soutěži je velmi jednoduchá, stačí na e-mail ekoporadna@eckralupy.cz poslat fotografii výpěstku, na které bude vidět i jeho pěstitel. Ke snímku je třeba připojit text, kde a jak danou rostlinu nebo plodinu vypěstoval a jeho zkušenost spojená s pěstováním.

Vypěstovanou zeleninu, ovoce, květinu nebo jinou rostlinu mohou lidé přinášet i osobně do kanceláře ekocentra na náměstí Palackého čp. 6.

Soutěžní exponáty nemusí pocházet pouze ze zahrad a zahrádek, pěstovat nejrůznější plodiny se dá také přímo ve městě. Stačí použít například balkonové truhlíky nebo různé pěstební nádoby, předzahrádky kolem domů nebo prostory na rovných střechách či ve dvorech domů. Tam všude se dají pěstovat nejen okrasné rostliny, ale například také rajčata, okurky, papriky, hrášek, jahody a další zelenina a ovoce. Město totiž se svým betonovým a asfaltovým povrchem během dne nahromadí velké množství tepla, které pak uvolňuje, proto se tam daří i teplomilným a exotickým rostlinám.

Soutěž trvá do konce října, nejúspěšnější pěstitelé se mohou těšit na zajímavé ceny.