Kralupy n. V. letos opraví za 54 mil. Kč silniční průtah městem

V Kralupech nad Vltavou na Mělnicku by se měl pravděpodobně v květnu začít opravovat hlavní silniční průtah městem. Rekonstrukci silnic a křižovatek za zhruba 54 milionů korun zaplatí město společně s krajským úřadem a evropskými fondy. ČTK to řekli starosta města Petr Holeček (TOP 09) a hejtman Středočeského kraje Josef Řihák (ČSSD). 

"Projektová žádost o financování z prostředků ROP Střední Čechy se nyní vyhodnocuje a zároveň se připravují podklady pro zahájení zadávacího řízení. Stavět se začne po dokončení výběrového řízení, pravděpodobně v květnu letošního roku," řekl ČTK Řihák. Plánovaná rekonstrukce průtahu městem má spočívat hlavně ve vybudování přístupových objezdů na levém břehu Vltavy. Vybudují se tři nové kruhové objezdy, první bude na křižovatce pod kopcem Hostibejk směrem do Nelahozevsi, druhý v centru města u podjezdu pod tratí a třetí u mostu Tomáše Garrigua Masaryka. 
    
"My si od toho slibujeme, že se tím zlepší průjezdová situace městem, vyřeší se křižovatky a zmizí také jeden semafor, který zpomaluje trasu přes naše město. Plánovaná rekonstrukce by měla proběhnout v tomto roce, doufám, že se tak stane," řekl ČTK Holeček. Podle něj bude po určitou dobu rekonstrukce uzavřen také most Tomáše Garrigua Masaryka a obyvatelé města budou muset místo objíždět. Pod mostem se vybuduje podchod pro pěší a pro cyklisty, nový bude také můstek přes Zákolanský potok. Celková doba stavby se odhaduje na osm měsíců, ve městě by se měla zlepšit i bezpečnost provozu a odvodnění silnic. 
 
zdroj: ČTK