Kralupy nad Vltavou zasáhl přívalový déšť

Přívalový déšť zaplavil v pondělí večer několik ulic v Kralupech nad Vltavou. Zasáhl převážně část Zeměchy a ulici Na Rybníkách, kde tekl proud vody ve výšce až půl metru. Zatopeno bylo osm ulic, hasiči museli uvolňovat kanály, dělat zábrany, aby voda netekla do domů a odstraňovat auta parkující na kanálech, uvedla dnes mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková. Voda z bleskové povodně podle Kostkové začala opadávat kolem 21:00...

Přívalový déšť zaplavil v pondělí večer několik ulic v Kralupech nad Vltavou. Zasáhl převážně část Zeměchy a ulici Na Rybníkách, kde tekl proud vody ve výšce až půl metru. Zatopeno bylo osm ulic, hasiči museli uvolňovat kanály, dělat zábrany, aby voda netekla do domů a odstraňovat auta parkující na kanálech, uvedla dnes mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková.

Voda z bleskové povodně podle Kostkové začala opadávat kolem 21:00. Hasiči kontrolovali potoky a hráze rybníka, které nebyly poškozeny. "Kolem půlnoci hasiči vyčerpali vodu ze zatopeného sklepa školy, asi sedmi rodinných domů, studen a garáží," uvedla Kostková.
 
Voda zaplavila také asi 15 osobních aut. Zásah, na němž se podílelo pět hasičských jednotek, skončil po půlnoci. Dnes ráno ale hasiči ještě například čerpali vodu ze sklepa domu v Hálkově ulici.
 
zdroj: ČTK