Labyrinty zámku Loučeň jsou stále přístupné

Zámek Loučeň a jeho prohlídkové trasy zůstává uzavřen, ale vy se můžete přijít do zámeckého parku proplétat místními labyrinty. Loučeňské labyrintárium je otevřeno každý den od 10 do 17 hodin. Objevujte cesty tisovým či buxuovým bludištěm, zkuste se neztratit v palisádovém bludišti a zkuste i prstový labyrint.

Dvanáct zahradních labyrintů a bludišť na jednom místě, navíc v historickém anglickém parku, to je labyrintárium Loučeň - místo vhodné pro zábavu, relaxaci či meditaci. Soubor labyrintů a bludišť na Loučeni vstoupí nejen do vašich srdcí, ale i do slovní zásoby českého jazyka. Provozovatel loučeňských labyrintů požádal o patentování nového slova - labyrintárium - a jeho uvedení do slovníků spisovné češtiny.

Labyrinty jsou magické, a to je další důvod, proč se s nimi seznámit. Jsou téměř tak staré, jako lidstvo samo. Labyrinty užívali třeba Keltové, abychom nejprve jmenovali nám geograficky blízkou civilizaci. Už ve starověku je ale znali třeba i obyvatelé daleké Indie. V pohanských dobách měly na lidi v mnohém podobný vliv, jako později vznikající náboženství.Labyrinty lidem dobíjejí energii. Odborníci potvrdili, že loučeňská bludiště a labyrinty jsou vybudovány na energeticky velmi příhodných místech. Nevyčerpatelnou energii na rozdávání má podle jejich měření především náš Kamenný labyrint. Přijďte využít léčivou sílu labyrintů.

Možná nevěříte na jevy, které nelze objektivně změřit či jinak dokázat. Ale ani to by vás nemělo odradit od návštěvy labyrintu zasazeného do prostředí kultivovaného zámeckého parku. Jistě to pro vás bude přinejmenším silným estetickým zážitkem. Labyrinty jsou na Loučeni otevřeny po celou zimu za 70 Kč. Zámecký areál je v lednu, únoru a březnu otevřen od 10:00 do 17:00 hodin.

Foto ilustrační