Lidé podepisují petici proti nevhodnému osvětlení na nám. Míru

20. 02 2012 | Nespokojení mělničtí občané, kterým se nelíbí veřejné osvětlení instalované na nedávno revitalizovaném mělnickém nám. Míru, podepisují petici požadující dodržení původního schváleného projektu veřejného osvětlení.

Během rekonstrukce veřejného osvětlení náměstí došlo k zásahu do původního schváleného projektu a na náměstí byly osazeny jiné lampy pouličního osvětlení, než se původně počítalo. Část veřejnosti těmto lampám vytýká v petici to, že světla osazená na náměstí Míru neodpovídají schválenému projektu a není tak sjednocený design svítidel na nám. Míru se svítidly ve Svatováclavské ulici, kde revitalizace již úspěšně proběhla a požadují, aby bylo veřejné osvětlení v centru města sjednoceno zvláště tam, kde na sebe pohledově (v rámci proběhlé revitalizace) navazuje.

Občané také kritizují lampy jako esteticky nevhodné a nehodící se do historického centra města, protože použitá světla jsou svým designem průmyslová. Další výtky se týkají barvy světla, které osvětlení vydává - modré světlo na mnohé obyvatele působí technicky a studeně a vadí jim, že není sjednocena barva světla jednotlivých světelných zdrojů ve veřejném prostoru. V neposlední řadě autoři a signatáři petice poukazují na to, že uprostřed náměstí je tma, což nesplňuje estetické, funkční, ale i bezpečnostní požadavky kladené na moderní osvětlení.

Někteří opoziční zastupitelé města také upozorňují na to, že nové osvětlení neodpovídá vydanému stavebnímu povolení a schválenému projektu Regionálního operačního programu z fondů EU.

Petici je možné podepisovat i v Galerii ve věži (Pražská brána), v restauraci U Šatlavy, v kavárně Želví doupě, v restauraci U sv. Václava i jinde.

www.melnicek.cz

 
.

Speciály

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO