Majitel baru zákaz tvrdého alkoholu podcenil

Kontroly hospod, barů a dalších podniků zaměstnávají už od páteční noci policisty i celníky. Kvůli pančovanému alkoholu a následné prohibici se nesmějí nikde prodávat  lihoviny s obsahem od dvaceti procent alkoholu. Ani vystavovat.  

Lahve s ostřejšími destiláty zůstaly ještě v sobotu večer vystavené v jednom z barů v Neratovicích. Majitel, který nedodržel nařízení ministra zdravotnictví, se může dočkat tučné pokuty.

Podle vedoucí mělnického oddělení hygieny výživy Jarmily Miškovské se o závažnosti činu bude teprve jednat. „Podklady  k tomuto porušení mají zatím policisté. Až je budeme mít k dispozici, začneme hodnotit závažnosti činu, od toho se také bude odvíjet výše pokuty, kterou může majitel provozovny dostat," sdělila hygienička Deníku.
 
A pokuta pro majitele může být pořádně vysoká. „Maximální výše je dva miliony korun," potvrdila Jarmila Miškovská.
 
Ve středních Čechách to  nebyl jediný průšvih. Podle mluvčího krajského úřadu Milana Smutného policisté provedli sedm tisíc kontrol. „V sobotu zjistili dvě porušení nařízení o zákazu prodeje nápojů s obsahem etanolu vyšším, než dvacet procent. Celníci shledali dvacet porušení tohoto nařízení," vysvětlil.