Majitel feny, která utopila ženu, se vyhne vězení

Majitel feny, která loni na Mělnicku utopila sedmatřicetiletou ženu, se vyhne vězení. Znalci tvrdí, že byl v době neštěstí nepříčetný, a za psa proto nenesl zodpovědnost. Soud trestní řízení zastavil. Informovala o tom televize Nova. Muži hrozilo za usmrcení z nedbalosti až tříleté vězení.

Žena se loni v červenci vydala se svou snachou a dalšími příbuznými zaplavat si v pískovně u Kostelce nad Labem. Když se šla vykoupat, ve vodě proti ní plaval pes. Po střetu se zvířetem se začala topit, vytáhli ji až svědci celé události. V kritickém stavu byla letecky transportována do nemocnice, ale na následky zranění zemřela. Policie fenu majiteli zabavila a obvinila ho z usmrcení z nedbalosti. Okresní soud v Mělníku ale řízení zastavil. "Řízení bylo zastaveno, protože obviněný nebyl v době spáchání trestného činu pro nepříčetnost trestně odpovědný,“ sdělila televizi mluvčí soudu Markéta Martincová.

"Ten pes tam lítal tři čtvrtě hodiny. Provozovatel té pískovny někomu volal, ať si pro svého psa přijede. A pak se to stalo. Nepřeji to nikomu,“ řekl Nově přítel utonulé ženy, který se s verdiktem soudu nechce smířit a hodlá se bránit právní cestou.
 
Podle mělnické státní zástupkyně Zlaty Kublerové byly se psem problémy již dříve, ale jeho majitel si to neuvědomoval a více ho nehlídal. Soud ještě nerozhodl, zda mu psa definitivně odebere. "Už by mu zpátky do rukou přijít neměl, protože to je opravdu nebezpečná kombinace,“ řekla Nově Kuglerová.
 
zdroj: ČTK