MALLý průvodce do nového školního roku

Ačkoliv je léto ještě v plném proudu, ti školou povinní už počítají, kolik dnů ještě zbývá do prvního září. Malí s nadšením, starší se zklamáním, že polovina prázdnin už je za nimi. I rodiče se musí na začátek školního roku připravit a vybavit své děti nezbytnými pomůckami.  

Aby to měli co nejjednodušší, připravil pro ně MALL.cz kompletní přehled toho, co budou děti potřebovat, a to včetně detailních popisů a možností porovnání podobných produktů. Na www.mall.cz/skola můžete vše zařídit během chvilky a z pohodlí domova.

První stupeň a prvňáčci

První batoh pro pohodlné nošení
Základním kritériem pro výběr školního batohu či aktovky by měla být funkčnost, váha a ergonomické řešení zad. Možností, kterou uvítají zejména mladší děti, jsou krásné sety v jednotném designu. Kromě batohu tak rovnou pořídíte i sáček na cvičky a plně vybavený jednopatrový penál. Školní set Fashion Flowers od firmy Karton P+P vyjde po slevě na 1 499 Kč. 
Starší děti s větším počtem učebnic ocení batoh, který váží pouhý jeden kilogram, má prodyšné polstrování a nastavitelnou délku popruhů. Větší počet kapes slouží pro lepší přehlednost. Herlitz batoh be.bag pořídíte na MALL.cz za 2 099 Kč. 

Zdravá/hravá svačina
Jedna z prvních otázek, která na malého školáka po příchodu domů čeká, je: „Snědl jsi svačinu?“ Pokud malého raubíře vybavíte svačinovým boxem, kterým se bude chtít pochlubit, je tu jen malá šance, že svačinu najdete odpoledne v batohu zcela netknutou. Lego® Box s rozměry 20x10x7,5 cm je tak akorát velký na vydatnou dobrotu, a přitom se skvěle vejde do školní tašky. Na MALL.cz ho pořídíte za 239 Kč. 
Pitný režim pomůže dětem dodržet lehká lahvička s bezpečným složením bez ftalátů, BPA a PVC. Zavírací víčko ukrývá brčko a pomocí praktického pásku na suchý zip můžete lahvičku umístit na batoh zvenku, pokud se dovnitř už nevejde. Designový kousek s roztomilým mývalem řady Skip Hop ZOO pořídíte v MALLu za 199 Kč. 

Správný úchop
Zejména u těch nejmenších dětí je potřeba dbát na správný úchop pera a tužky. Roller STABILO® EASYoriginal v růžové či modré barvě má ergonomickou úchopovou zónu z neklouzavého materiálu. Nedělá kaňky a lehce klouže po papíře. K peru je možné dokoupit vyměnitelné náplně ve dvou různých tloušťkách. MALL.cz nabízí tento roller za 146 Kč. 
Stejná firma nabízí i ergonomicky tvarované pastelky EASYcolors ve variantě pro praváky i pro leváky. Sada dvanácti barevných nelámavých tužek a ořezávátka přijde v MALL.cz na 412 Kč.

Vše v jednom na výtvarku
Seznam výtvarných potřeb pro nástup na první stupeň bývá dlouhý a nákladný. Lze ho ale obejít pomocí sady univerzálních pastelek WOODY 3 v 1, které se různým použitím promění ve vodovky nebo voskovky. Silnější tloušťka pastelek je dětem příjemná do ruky a dají se použít na černý papír, plast, kov, kůži, a dokonce i na sklo. Šest barev s ořezávátkem koupíte na MALL.cz za 314 Kč. 

Pro zapomnětlivé hlavičky
Pokud chcete čerstvým školákům usnadnit život, nenechte je trápit se zapomenutým klíčkem od skříňky. Visací zámky s číselnou kombinací jsou ideální pro zabezpečí skříněk v šatnách. Tříčíselný kód si i menší děti snadno zapamatují – zvolit si jej totiž mohou sami (a v případě potřeby také kdykoliv změnit). Visací zámky Richter pořídíte za 210 Kč v balení po dvou kusech. 

Hodinky s GPS pro klid rodičů
Stačí párminutové zpoždění vaší ratolesti při cestě ze školy a v hlavě už se vám odehrávají katastrofické scénáře? Mít klid a přesně vědět, kde vaše dítě je, je přitom tak jednoduché! Pomocí hodinek se zabudovanou GPS budete mít přehled, kdy vaše dítě dorazilo do školy nebo na kroužek. Při podezření na nebezpečí umožňují hodinky oboustranné volání nebo funkci skrytého odposlechu. K dispozici je i SOS tlačítko. Carneo Guard Kid patří mezi neprodávanější na trhu. MALL.cz je nabízí za 1 890 Kč. 

Druhý stupeň

Notebook nebo tablet
S nástupem na druhý stupeň (a dost možná i dříve) přijde jistě žádost o nový notebook a tablet pro „studijní účely“. MALL.cz nabízí nepřeberné množství notebooků a tabletů, rozdělených podle značky, zaměření nebo ceny. Pro studenty doporučujeme odolný notebook HP 255 G5 s úhlopříčkou 15,6". Jeho univerzálnost ocení všichni ti, kteří si ještě nejsou jistí svým budoucím oborovým zaměřením. Na MALL.cz tento notebook pořídíte za 9 900 Kč, s MALL kartou dokonce za 7 990 Kč. 

Zápisky na jednom místě
Hlavně před maturitou studenti ocení, když najdou všechny materiály, na kterých celé roky tvrdě pracovali, na jednom místě. Pravidelné zálohování souborů je praxe, kterou by si měli osvojit nejen studenti, ale i jejich rodiče. Na pevný disk Toshiba Canvio Connect II se vejde celý 1TB dat – to je pro představu asi 160 000 digitálních fotografií. Funguje bezdrátově nebo pomocí rychlého USB 3.0. Je odolný proti otřesům, a tak je možné brát si ho i na cesty. Na MALL.cz se prodává za 1 889 Kč. Na výběr jsou varianty různých barev i kapacity. 

Místo aktovky pořádný batoh
Nové vybavení vyžaduje také lepší studentský batoh. Ten od firmy BAAGL dbá nejen na správné a pohodlné nošení za pomoci polstrovaných zad a nastavitelných kompresních popruhů, ale soustředí se i na elegantní design, který hraje v životě mladých studentů také velkou roli. Vnitřní prostor je rozdělen na několik částí, včetně oddělené kapsy na notebook. Pevný, voděodolný materiál ochrání všechny elektronické i jiné poklady uvnitř batohu. Na MALLu najdete několik barevných variant v ceně od 1 299 Kč. 

Pořádek na stole a vždy nabitý telefon
Ačkoliv hezky uspořádaný stůl není pro studenty velkou prioritou, u nabití jejich smartphonu je tomu jinak. Stolní organizér Leitz WOW naštěstí zvládne obojí. Praktické místo pro uložení pracovních pomůcek je doplněno o indukční nabíječku, která je kompatibilní s každým smartphonem a pracuje bez kabelů. Takovou vychytávku nabízí MALL.cz za 749 Kč.

Lampička pro dobré osvětlení i cool atmosféru
Za svitu LED lampičky s ohebným, nastavitelným krkem se bude mladým studentům jistě dobře učit. Zejména když si potom pro opakování nebo odpočinek mohou vybrat z 256 barevných odstínů světla pro příjemnou atmosféru. Přesně to nabízí Solight LED s dotykovým spínáním a funkcí stmívání. Na MALLu ji pořídíte 899 Kč.

Pro boj s pozdními příchody
Odtáhnout děti od počítače a přimět je ke sportu je v dnešní době nelehký úkol. Pokud ale nabízená aktivita bude dostatečně zajímavá a cool, pak se do ní sami pohrnou. Takovým nenáročným sportem je jízda na longboardu. Jednorázová finanční investice je lepší než opakované placení kroužků a děti se dostanou na čerstvý vzduch. Cesta do školy uteče raz dva, a ještě se na ní budou těšit. O typu a tvaru prkna se určitě s mladým školákem poraďte. MALL.cz má na výběr je velké množství druhů a designů. My jsme vybrali longboard Tempish WAVEE za 1 899 Kč. 

Designová termoska dětem ušetří
Patří k „dospěláckým standardům“ koupit si cestou do práce čaj nebo kávu. Děti tyto rituály rády přejímají a napodobují, ale s cenou kolem 60 Kč za kelímek se takový zvyk rychle prodraží. Vybavíme-li děti termoskou, kterou budou rádi ukazovat, a uděláme-li jim teplý nápoj doma, můžeme si snadno spočítat, o kolik se sníží nároky na kapesné. Designová termoska Banquet BE COOL ve tvaru plechovky je pro začínající dospěláky ideálním povzbuzením pro odchod do školy. Na e-shopu MALL.cz ji zakoupíte za 299 Kč.