Právě se nacházíte:

Mělnické vinobraní 2011

Město Mělník a Masarykův kulturní dům Mělník zvou všechny na tradiční třídenní slavnost vinařů, dobrého vína a zábavy, která bude probíhat na čtyřech scénách od pátku 16. září do neděle 18. září 2011.  

Podoba dnešního vinobraní je odlišná od původní lidové slavnosti. Pořadatelem akce jsou Město Mělník a Masarykův kulturní dům, na přípravách, které probíhají takřka půl roku, pracují desítky lidí.
Vlastní vinařská slavnost se koná v druhé polovině září, trvá od pátku do neděle a během této doby jí projde cca 30 000 návštěvníků z blízkého okolí i vzdálených míst republiky. Program probíhá na čtyřech podiích: hlavní scéna na náměstí Míru,  country zní z podia v Husově ulici, šermířské souboje, dobové tance a kejklíři jsou k vidění na historické scéně na Palackého náměstí, k historii a tradici  se odkazuje také  řemeslná Svatováclavská ulička, kde je umístěna i scéna Jarmark. Vyvrcholením slavnosti je sobotní večer, kdy do města přijíždí král Karel IV. se svoji družinou, aby zkontroloval úrodu vinné révy a ochutnal mělničinu. Na počest této vzácné návštěvy se nad městem rozzáří slavnostní ohňostroj.

Více informací, včetně programu, najdete na http://www.melnicke-vinobrani.cz/ .