Mělnický starosta nebude kandidovat za ČSSD, jejíž je členem

Mělnický starosta Ctirad Mikeš nebude v podzimních komunálních volbách kandidovat za ČSSD, jejíž je členem. Sestavil nezávislou kandidátku nazvanou Mé město. Jeho spolustraníci to kritizují, podle nich je tento postup neslučitelný s členstvím v ČSSD. Mikeš nemá v úmyslu sociální demokracii opustit. Píše to dnešní Mladá fronta Dnes (MfD). 

Podle MfD je na kandidátce řada v Mělníku známých jmen a lze o ní hovořit jako o superkandidátce. "Komunální politika není o stranách, ale o lidech a jejich schopnostech," vysvětlil MfD své rozhodnutí Mikeš, který rezignoval na místo předsedy místní organizace ČSSD kvůli kritice spolustraníků právě za sestavení nezávislé kandidátky. 
    
Podle pravděpodobně budoucího hejtmana Středočeského kraje a předsedy krajského výkonného výboru Miloše Petery je Mikešovo jednání silně nestandardní a neslučitelné s členstvím v ČSSD. K tomu, aby mohl Mikeš vést nezávislou kandidátku Mé město a zároveň zůstal členem ČSSD, tak bude mělnický starosta potřebovat souhlas místní sociálnědemokratické organizace. 
 
zdroj: ČTK