Mělničtí kriminalisté prověřují smrt muže, který uvěřil léčitelům

Mělničtí kriminalisté prověřují lednovou smrt muže trpícího leukemií, který uvěřil léčitelům a odmítl klasickou léčbu. To mohlo způsobit jeho předčasnou smrt. Za usmrcení z nedbalosti hrozí léčitelům až tři roky vězení. ČTK to dnes řekl mluvčí mělnické policie Václav Tichý.

Podle informací, které dnes zveřejnil Český rozhlas - Radiožurnál, jsou rodiče zemřelého Marcela Wimmera přesvědčeni, že muž zemřel předčasně, a usilují o potrestání léčitelů slibujících zázračné uzdravení. Alternativní praktiky lidem ale podle odborníků často nepomohou či například umožní rychlejší rozvinutí nemoci. "Kriminalisté případ muže prověřují od poloviny června a byly v něm zahájeny úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu usmrcení z nedbalosti," řekl dnes ČTK Tichý.
 
Šestačtyřicetiletý Wimmer se před smrtí léčil ve společenství Slunce naděje u Veltrus na Mělnicku. Těsně před jeho smrtí ze společenstva zavolali jeho rodičům, aby si pro něj přijeli. Wimmer ještě před sídlem zařízení podle výpovědi rodičů zkolaboval a zemřel. Podle policejního mluvčího žádné další případy v souvislosti s touto skupinou policii hlášeny nejsou.
 
zdroj: ČTK