Mělničtí kriminalisté zadrželi tři dealery drog

Mělničtí kriminalisté nedávno zadrželi tři dealery drog, kteří distribuovali na Kralupsku pervitin. Za výrobu a nedovolené nakládání s drogami jim hrozí až pět let vězení a peněžitý trest. ČTK o tom dnes informoval mluvčí mělnické policie Václav Tichý. Dnes se rozhodne o případném umístění dvou obviněných mužů do vazby. Třetí, žena, je stíhána na svobodě. 

Policisté dva muže ve věku 33 a 24 let společně se šestadvacetiletou ženou zadrželi 13. září v Kralupech nad Vltavou. "Zadržení v době od začátku dubna 2014 distribuovali na Kralupsku dalším osobám psychotropní látku pervitin," uvedl Tichý. Při zásahu kriminalisté uskutečnili dvě domovní prohlídky, při kterých našli přibližně 17 gramů pervitinu, v hodnotě zhruba 35.000 korun. Nalezli také téměř 20 gramů marihuany. "Část pervitinu byla připravena k prodeji a rozdělena do 60 malých igelitových sáčků," doplnil mluvčí. 
    
Mělničtí kriminalisté jsou podle Tichého v kraji jedněmi z nejúspěšnějších v odhalování drogové kriminality. Například v březnu zadrželi muže, který od začátku letošního roku distribuoval na Mělnicku a v hlavním městě pervitin. 
 
zdroj: ČTK