Mělník opraví 39 zastávek městské hromadné dopravy

Mělník opraví 39 zastávek městské hromadné dopravy. Projekt bude celkem stát necelých pět milionů korun, z toho téměř čtyři miliony dostane město z evropských dotací. Rekonstrukce zastávek by měla být hotová do října. ČTK o tom informovala mluvčí mělnické radnice Helena Vavřinová. 

Přípravy pro rekonstrukci začaly v červenci, kdy byla zahájena výroba kovových konstrukcí pro zastávky. Samotné stavební práce včetně osazování konstrukcí na místo začnou v srpnu a hotové by měly být do konce října. "Cílem projektu je zvýšení kvality poskytované veřejné služby a podpora jejího využívání," uvedl euromanažer mělnické radnice Lukáš Kuda. 
    
V rámci projektu budou opraveny zastávky Blata, Fibichova, Chloumecká, Chloumek, Chloumek - kulturní dům, Chloumek - MŠ, Chloumek - pohostinství, Italská, Mladoboleslavská, Mlazice - kamenný šraňk, Mlazice - u závor, Neuberk, Podolí - nemocnice, Podolí - pivovar, Poliklinika, Pšovka, Samoty, sídliště, Tyršova, u hřiště, u jatek, Vehlovice, Zádušní, závod Loděnice, Rousovice. 
    
V Mělníku je nyní řada uzavírek kvůli opravám komunikací za více než deset milionů korun a výměně vodovodního řadu, například ve Vodárenské ulici nebo ulici Kapitána Jaroše. Uzavírky jsou rozděleny na několik etap a potrvají do konce srpna. 
 
zdroj: ČTK