Mělník se účastnil veletrhu cestovního ruchu

Mělník se ve dnech 16. – 17. března účastnil v rámci dobrovolného svazku obcí Královská věnná města na veletrhu cestovního ruchu a cykloturistiky v Hradci Králové.

Svazek obcí Královská věnná města již druhým rokem realizuje projekt Královská věnná města známá, ale nepoznaná… financovaný z Evropské unie v rámci ROP NUTS II Severovýchod a zaměřený na propagaci svazku. Na zmiňovaném veletrhu byly představeny propagační materiály, které doposud vznikly - Kulturní kalendář akcí v roce 2012, brožura Brány královských věnných měst otevřené… a Královským rodinám, která představuje atraktivity královských věnných měst zajímavé pro rodiny s dětmi. Brožury byly v rámci veletrhu a za účasti představitelů měst svazku dne 16.3.2012 ve 12.30 hodin slavnostně pokřtěny. Tohoto důležitého aktu se ujali kromě královny Elišky také Krakonoš, voják z josefské pevnosti či sestra Bohuslava Martinů Marie.

Dobrovolný svazek obcí Královská věnná města se na veletrhu prezentoval v devíti jednotných stáncích, které byly pořízené v rámci projektu a měly svoji premiéru na Martinském jarmarku v Novém Bydžově v listopadu loňského roku. Děti v trutnovském stánku ochutnali buchty, které upekla Anče, k ochutnání byla i krkonošská medovina. Ve stánku Poličky se dětem představil malý Bohuslav Martinů, královna Kunhuta a zajímavosti hradu Svojanov. Ze Dvora Králové přivezli živé zvíře a na ukázku kosti nebo kůže afrických zvířat. Ve stánku Hradce Králové plnili děti i dospělí tematické soutěže a kvizy. Ve stánku Nového Bydžova mohli malý i velcí ochutnat studenou kuchyni a banketní sladkosti připravené Střední školou technickou a řemeslnou. Mělnický stánek prezentoval, kromě jiného, své město vínem a děti dostaly k pexesu koláček na cestu.

Více informací o aktivitách svazku i připravovaných produktech najdete na www.vennamesta.cz.

zdroj: ČTK