Mělník získal stavební povolení na první etapu obchvatu

V Mělníku by se ještě letos měl začít stavět silniční obchvat města. Město získalo stavební povolení na první etapu stavby, ulehčit by se tak mělo zejména dopravě v ulicích Cukrovarská a Italská, kde byla zátěž hlukem asi 80 decibelů, řekl ČTK starosta Mělníka Ctirad Mikeš (ČSSD). Stavba za přibližně 200 milionů korun by měla začít v polovině roku, dokončit se má v roce 2015. 

Stavba obchvatu Mělníka se odkládala podle starosty asi deset let. "Konečně se podařilo městu Mělníku a Ředitelství silnic a dálnic získat pravomocné stavební povolení na první etapu obchvatu," řekl ČTK Mikeš. Zdržení podle něj způsobilo získávání potřebných pozemků a odvolání společnosti, jejíž pozemky do projektu zasahovaly. "Tato námitka nebyla akceptována, poněvadž došlo k drobné úpravě projektu tak, aby pozemky této společnosti nebyly dotčeny touto stavbou," dodal Mikeš. 
    
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) nyní vybírá dodavatele stavby první etapy obchvatu, za kterou zaplatí asi 200 milionů korun. "Eventuálně by se mohly v letošním roce finance uvolnit, to znamená, že by se zahájila výstavba v pololetí letošního roku a skončilo by se v roce 2015," doplnil Mikeš. 
    
První etapa obchvatu, která bude dlouhá necelý jeden kilometr, spojí ulice Pražská a Mladoboleslavská, od tranzitní dopravy se tak uleví obyvatelům ulic Cukrovarská a Italská. Je jednou ze čtyř staveb, které jako celek vytvoří obchvat celého města. Kdy bude celý obchvat dokončen, zatím starosta nedokáže odhadnout. 
    
Dostavba obchvatu se chystá také v Mladé Boleslavi. Takzvaná severovýchodní tangenta za více než čtvrt miliardy korun by měla být dokončena v listopadu. 
 
zdroj: ČTK