Milan Němec (ČSSD) rezignoval na křeslo mělnického zastupitele

Milan Němec (ČSSD) rezignoval na křeslo mělnického zastupitele. Chce dát příležitost stranickému kolegovi Petrovi Kowandovi, který byl lídrem sociálně demokratické kandidátky, ale do zastupitelstva se nedostal. Němec se chce také víc věnovat krajské politice, řekl dnes ČTK. Němec je zároveň krajským radním pro školství. Sociální demokracie má v mělnickém zastupitelstvu dva mandáty. Mělník vede koalice stran Mé město, TOP 09 a Mělničané, v jednadvacetičlenném zastupitelstvu má 15 křesel. 

Jako krajský zastupitel má Němec právo přednostně vystupovat na mělnickém zastupitelstvu i nadále a hájit tak zájmy svých voličů, proto ve svém rozhodnutí nevidí problém. "Chci se více věnovat své funkci krajského zastupitele a dávám příležitost panu Kowandovi, který měl o funkci zájem," řekl ČTK Němec. Důvodem je i časové krytí jednání krajské rady s jednáním mělnického zastupitelstva. 
    
Starosta Mělníka Ctirad Mikeš (Mé město) Němcovo rozhodnutí dnes nechtěl nijak komentovat. 
    
Kdyby sociální demokracie měla v zastupitelstvu více mandátů, tak by Němec podle svých slov v zastupitelstvu zůstal. Kandidoval ze třetího místa kandidátky. V zastupitelstvu byl páté volební období. Druhým zastupitelem za ČSSD je v Mělníku Petr Patera. 
 
zdroj: ČTK