Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Nominujte osoby do ankety Anděl strážný

30. 11 2011 | V rrámci pořádání letošního Dne bezpečí a pořádku byla vyhlášena možnost nominovat osoby z vašeho okolí do ankety „Anděl strážný“. Každý mohl nominovat své blízké, přátele či osoby ze svého okolí, o nichž ví, že jejich čin by si ocenění zasloužil. 

Nominace jsme očekávali do konce měsíce října, bohužel přišla jen jedna, a to ve zvláštní kategorii, která se týkala ocenění za práci v oblasti prevence kriminality. Této nominace si nesmírně vážíme, ale zatím ji nevyhlásíme, neboť jsme se rozhodli prodloužit lhůtu pro nominaci do poloviny ledna, možná si vzpomenete na někoho, jehož oceněním dáme dobrý příklad ostatním.

V době předvánoční se zamýšlíme, čím udělat svým blízkým radost, věříme, že možná toto období zamýšlení se přinese své ovoce. Pošlete nám příběh, který vás zasáhl, oslovil či zaujal a jehož hlavním motivem byla nezištná pomoc při záchraně života, zdraví či majetku.
Připravili jsme dvě nominační kategorie, neboť zachránci, kteří by si ocenění zasloužili mohou být z řad profesionálů a veřejnosti.
 
Do kategorie profesionálů mohou být nominováni strážníci, policisté, hasiči či záchranáři, kteří, ač mají tuto povinnost ze zákona danou, často vykonají čin, při němž jsou sami ohroženi na životě a zdraví. Z tohoto důvodu si myslíme, že má smysl jejich příběhy zveřejnit a poděkovat jim za jejich práci.
 
Do kategorie veřejnosti mohou být nominováni všichni, bez ohledu na věk a pohlaví, kteří neváhali pomoci druhým bez zaváhání a přemýšlení o tom, co to pro ně bude mít za následky či zda z toho budou něco oni sami mít.
 
Otevřena je stále i „Zvláštní kategorie“, jenž stojí také za ocenění, a to možnost nominovat organizaci, která v rámci volného času pracuje s mládeží a tím přispívá k prevenci kriminality. Navštěvujete takovou organizaci, která vám pomohla najít správný směr v životě? Pomohla takováto organizace vašemu dítěti změnit přístup k životu a hodnotám? Víte o takovéto organizaci? Nominujte ji!
 
Nebuďte lhostejní k ocenění druhých a napište nám o lidech a organizacích kolem sebe, jimž by právě toto ocenění mělo náležet. Příběhy můžete do poloviny ledna 2012 osobně přinést do podatelny Městského úřadu Mělník nebo je zasílat na e-mail i.podivinska@melnik.cz, případně poštou zaslat na adresu:
 
Město Mělník
koordinátorka prevence kriminality 
nám. Míru 1
276 01 Mělník
 

Diskuse

Čtěte více

BOZP nepodceňují velké zahraniční korporace. Čeští podnikatelé to většinou moc neřeší

BOZP nepodceňují velké zahraniční korporace. Čeští podnikatelé to většinou moc neřeší

Každý zaměstnavatel je povinen proškolit své zaměstnance v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci (BOZP). Prověrka BOZP by pak měla být prováděna pravidelně - jednou do roka. Jaká je ale ...

Co dělat, když pejska trápí nadměrná plynatost?

Co dělat, když pejska trápí nadměrná plynatost?

Mezi časté a nepříliš příjemné projevy u psů je také jejich nadýmání/plynatost neboli flatulence. V častých případech vzniká, když zvíře příliš rychle konzumuje svoji potravu a do žaludku se mu ...

148 dětí a 139 rodičů ze 78 rodin na Mělnicku podpořili Dobří andělé. Pomáhat je potřeba i nadále.

148 dětí a 139 rodičů ze 78 rodin na Mělnicku podpořili Dobří andělé. Pomáhat je potřeba i nadále.

Když rodinu zasáhne vážné onemocnění – ať už rodiče nebo dítěte – dopadne jeho tíha na každého z jejích členů. Dobří andělé dlouhodobě podporují rodiny s dětmi, ve kterých se objevila rakovina ...

LIMITOVANÁ EDICE SODASTREAM LAHVÍ PRO PRAŽSKÉ QUADRIENNALE

LIMITOVANÁ EDICE SODASTREAM LAHVÍ PRO PRAŽSKÉ QUADRIENNALE

SodaStream, přední světový výrobce domácí perlivé vody, připravil pro Pražské Quadriennale 2019 (PQ 2019) limitovanou edici litrových lahví SodaStream. Jejich koupí získáte slevu na vstupné a ...

MNOHO SAMOŽIVITELŮ STŘEDNÍ TŘÍDY PROPADÁ CHUDOBĚ

MNOHO SAMOŽIVITELŮ STŘEDNÍ TŘÍDY PROPADÁ CHUDOBĚ

Téměř 100 000 rodičů samoživitelů ze střední třídy je ohroženo jevem zvaným „spirála snižující se životní úrovně“. Týká se to především těch, kteří z důvodu výše svých příjmů nemají možnost ...

.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO