Od soboty bude uzavřena kralupská Velvarská ulice

Od soboty bude uzavřena kralupská Velvarská ulice, po níž vede silnice číslo 240 směrem na Velvary. Řidiče osobních aut čeká desetikilometrová objížďka, řidiče náklaďáků dvacetikilometrová objížďka. Důvodem úplné uzavírky je oprava konstrukce železničních přejezdů na trati mezi Kralupy a Velvary. Uzavírka potrvá do pondělních 22:00, uvedla dnes na webu města mluvčí radnice Lenka Moravcová. 

Uzavírka začne v sobotu v 7:00 v úseku od křižovatky s ulicí V Růžovém údolí před křižovatku se silnicí k obci Olovnice a silnicí vedoucí k místní části obce Nelahozeves - Lešany. Délka uzavírky je přibližně 2,5 kilometru. Průjezd do místní části Nový Dvůr a příjezd k nemovitostem v ulici Na Hrázi zůstane zachován. "Délka objízdné trasy pro nákladní dopravu je zhruba 21 kilometrů. Objízdná trasa je obousměrná," uvedla Moravcová. Řidiči nákladních vozů budou po značené trase najíždět na silnici číslo 16 u Nové Vsi. Řidiči osobních aut pojedou po trase směrem na Nelahozeves a zajedou si asi osm kilometrů, ti jedoucí do části Zeměchy ještě o dva kilometry více. 
    
Autobusová linka číslo 50 bude vedena z obce Olovnice přes Nelahozeves do Kralup nad Vltavou, části Lobeč. Po dobu uzavírky nebudou obsluhovány zastávky Kralupy n.Vlt. - Zeměchy, Kralupy n.Vlt. - Mikovice, rozcestí, Kralupy n.Vlt. - Lidové náměstí, Kralupy n.Vlt. ČSAD, Kralupy n.Vlt. - OSP. 
    
Městská hromadná doprava nebude zajíždět do zastávky Kralupy n.Vlt. - Zeměchy. Trasa linky MHD bude ukončena na zastávce Kralupy n.Vlt.- Mikovice, rozcestí. 
 
zdroj: ČTK