Oprava silničního průtahu městem Kralupy n. V. začne se zpožděním

Oprava silničního průtahu městem Kralupy nad Vltavou začne se zpožděním. Středočeský kraj ji tak letos nestihne dokončit, i když ještě v dubnu předpokládal, že v listopadu bude hotová. Práce potrvají přibližně do poloviny příštího roku, protože úřední řízení veřejné zakázky by mělo být hotové pravděpodobně až ke konci srpna. ČTK to řekl Michal Schuster z tiskového oddělení kraje. Kraj na rekonstrukci silnice získal dotaci téměř 50 milionů korun, celková cena a částka, kterou přispěje kraj ze svého rozpočtu, budou známy až po uzavření smlouvy s firmou, která silnici opraví. 

Podle předpokladů měla oprava začít na jaře, později byl termín posunut na červenec, nyní je jisté, že práce nezačnou dříve než na konci srpna. Řidičům zkomplikuje cestování uzavírka kralupského mostu T. G. Masaryka, ale ani u ní zatím není jisté, jak dlouho potrvá. Kromě opravy silnice projekt zahrnuje úpravu několika nevyhovujících křižovatek a zřízení nového přechodu a lávky pro pěší. 
    
Právě nejistota termínu zahájení uzávěrky je pro město komplikací. „Nevíme, kdy bude most uzavřený, a nedokážeme tak odpovědět na častý dotaz občanů," uvedla mluvčí kralupské radnice Lenka Moravcová. V době uzavírky mostu nebude pro auta možné se dostat na druhý břeh Vltavy. Nejbližší mosty jsou v Praze a u Miřejovic. Vozidla záchranářů, hasičů a policistů budou moci jezdit po lávce obvykle určené pro pěší, ostatní budou muset Kralupy objíždět. 
    
Celková délka rekonstruovaného úseku je 0,6 kilometru. Vzniknou na něm mimo jiné tři kruhové objezdy a ubudou dva semafory. Zlepšit by se také měla bezpečnost a odvodnění silnic. Stavební povolení bylo oficiálně vydáno v roce 2011. 
 
zdroj: ČTK