Petra Kučerová pomáhá nedonošeným dětem, plete jim čepičky

Petře Kučerové se před více než rokem narodila v mělnické porodnici dcera Nelinka. Na svět vykoukla předčasně, již ve 34. gestačním týdnu. I proto se rozhodla pomáhat takto nedonošeným dětem, které přicházejí na svět v mělnické porodnici.

„Dcera vážila něco málo přes dvě kila a všechny oblečky v porodnici jí byly veliké," vypráví osmadvacetiletá Petra, která má ještě čtyřletého syna Lukáška. Dnes váží čtrnáctiměsíční dcerka jen sedm kilogramů.

Petra ráda plete, naučila ji to jako malou její babička. Navíc se seznámila s projektem Mámy pro mámy, ve kterém desítky matek pomáhají nedonošeným dětem.
 
Proto se rozhodla pomáhat stejným způsobem a zdarma nabídla své výrobky mělnické porodnici s neonatologií. S pletením malé výbavičky jí pomáhá babička.
 
„Třeba se někdo další připojí," věří Petra Kučerová. Neonatologie, která má také jednotku intenzivní péče a je schopna se starat o děti narozené už ve 33. gestačním týdnu, by uvítala například šité fleesové čepičky.
 
Primářka neonatologického oddělení Lenka Doležalová byla z dárku v podobě desítek kusů ponožek a několika čepiček nadšená. „Jsou to úžasné kousky," usmívala se Doležalová.
 
Ponožky i čepičky jsou upletené z vlny, která je k pokožce novorozenců šetrná. Chodidlo malé ponožky měří pouze sedm centimetrů. „To je tak na dvoukilové dítě," dodala Petra.