POHODLÍ A OSVĚŽENÍ S OCENĚNÍM ZA DESIGN

Výrobníky perlivé vody značky SodaStream se už staly nedílnou součástí většiny domácností u nás. Určitě u těch, kteří pochopili, že je daleko výhodnější mít osvěžující nápoj v pohodlí domova bez tahání balíků vody. Tohle majitelé přístrojů SodaStream oceňují zejména v těchto dnech, kdy denní teploty se blíží ke třicítce a je nezbytné o to více dbát na pitný režim.  

Výrobníky perlivé vody SodaStream však nejsou jen něčím, co je sice pohodlné mít doma, ale raději je to uklizené někde v koutku kuchyňské linky. Modelová novinka, designový SodaStream Spirit Black&White může být ozdobou interiéru třeba i v jídelně či obývacím pokoji, aby byla vždy s osvěžením po ruce. Je určena nejen těm, kteří si potrpí na stylový, a přitom maximálně funkční design, ale všem, kteří si potrpí na maximální funkčnost výrobku.

Přípravu domácích bublinek totiž zjednoduší revoluční systém uchycení lahve bez nutnosti šroubování, díky čemuž obsluhu výrobníku s přehledem zvládnou i děti či starší lidé, či zjednodušené ovládání sycení pomocí tlačítka umístěného na horní straně přístroje – počtem stisknutí lze lehce regulovat intenzitu naperlení. Výrobník také pracuje na mechanickém principu a na jeho provoz tak nejsou potřeba žádné baterie ani síťové připojení, a bombička s potravinářským plynem, která je součástí balení a lze ji snadno vyměnit za naplněnou v blízkém obchodě, vystačí na přípravu přibližně 80 litrů perlivé vody.

To, že SodaStream Spirit Black&White je skvělý designový funkční přístroj, dokládají hned dvě ocenění. Jednak obdržel cenu Red Dot Award: Product Design 2017, což je vynikající úspěch, když si uvědomíme, že v tom roce bylo do soutěže přihlášeno vice než pět a půl tisíce položek ze čtyřiapadesáti zemí. Tím druhým úspěchem bylo vítězství v testu výrobníků perlivé vody nezávislé spotřebitelské organizace dTest. V porovnávání jedenácti přístrojů, kdy se hodnotily parametry jako bezpečnost přístrojů a odolnost lahví, pohodlí při instalaci bombičky i láhve, hlučnost, konstrukční provedení přístrojů a v neposlední řadě i chuťové vlastnosti a perlivost vody 24 hodin po nasycení, se ukázalo, že model SodaStream Spirit je v současné době nejlepší alternativou k nákupu balené vody z obchodu především vzhledem k množství vody, kterou je přístroj schopen nasytit z 1 gramu plynu CO2. Vítězem testu se s celkovým 75 % skóre tedy stal právě model SodaStream Spirit.