Předvánoční řemeslnický jarmark

Regionální muzeum Mělník všechny srdečně zve na jedenáctý ročník Předvánočního řemeslnického jarmarku, který se bude konat v sobotu 3. prosince 2011 od 9.00 do 17.00 hodin ve všech prostorách muzea. 

Více než tři desítky prodejců, řemeslníků a jarmarečníků budou nabízet kvalitní tradiční řemeslnické zboží adventně a vánočně laděného charakteru. K vidění bude umění perníkářů, svíčkařů, hrnčířů. Na Mělníku by se také měly představit skleněné vánoční ozdoby známé z tradičních dílen Bergerů – Juklů. Chybět nebude batika, dřevěné hračky, šperky z nejrůznějších materiálů, práce ze dřeva, bylinkářské produkty, decoupage, skleněné dárky, výrobky dětí z místní školy nebo vánoční vazby a dekorace.

Čekají vás pestré ukázky řemeslných technik např. perníkářství, figurky ze šustí, drátkování aj. Všichni velcí i malí návštěvníci budou mít možnost shlédnout právě probíhající výstavu „Od Ondřeje do Silvestra“, která je provede již zapomenutými tradicemi adventního a vánočního času našich předků.  
 
Jarmark doplní koutek s možností vyrobit si se zkušenou lektorkou drobný dáreček nebo obal na dáreček. Vstupné na jarmark činí 15 Kč dospělí a 10,-Kč děti 6-15 let (je v něm zahrnuto vstupné na výstavu).
 
Přijďte k nám zažít atmosféru blížících se vánočních svátků!