Přepážky registru vozidel budou týden zavřené

Nový registr vozidel 
má být přehlednější, umožní například registraci značek 
na přání nebo převod značek mezi vozidly jednoho majitele. Lidé, kteří si koupili nový automobil nebo motocykl, a nestihli jej včas zaregistrovat do provozu, s tím budou muset ještě chvíli počkat.

Ve středu měli poslední šanci navštívit registr vozidel na odborech dopravy, a to nejen na Mělnicku, ale v celém Česku. Registry vozidel budou přecházet z rukou nynějšího správce, ministerstva vnitra, pod ministerstvo dopravy. Přepážky tak zůstanou v příštím týdnu zavřené a otevřou se až v pondělí 9. července.

Důvodem je podle mluvčího ministerstva vnitra Vladimíra Řepky fakt, že systém je již velmi zastaralý a dále těžko udržitelný. „Ministerstvo vnitra pro ministerstvo dopravy provozovalo dosavadní centrální registr vozidel pouze po stránce hardwaru a softwaru, agenda byla vždy ministerstva dopravy," dodal Řepka.
 
V době uzavření přepážek se podle vedoucího mělnického odboru dopravy Josefa Danišky úřednice budou připravovat na nový systém.
 
„Dostali jsme ke změně disky s informacemi, takže se budou školit a pracovat v systému s tím rozdílem, že nebude ještě celostátně propojený," konstatoval vedoucí mělnického odboru dopravy.
 
Nový centrální registr vozidel má být přehlednější, umožní například registraci značek na přání nebo převod registračních značek mezi vozidly jednoho majitele. Má být napojený na základní registry, policii a evidenci kradených aut v zahraničí.
 
Ministerstvo vnitra, které registr dosud fyzicky provozuje, vypovědělo smlouvu ministerstvu dopravy před rokem.