Při pití alkoholu zemřel na Mělnicku muž, další jsou v nemocnici

Na ubytovně v Dolních Beřkovicích na Mělnicku zemřel v sobotu večer muž při pití alkoholu. Další tři lidé skončili v nemocnicích, stav dvou z nich je vážný. Policie zjišťuje, zda je za otravami metanol, nebo únik oxidu uhelnatého, řekla ČTK mluvčí středočeské policie Soňa Budská.

"Nemáme to stoprocentně potvrzené, vyšetřovatelé jsou na místě a oficiální závěr ještě není. Ale vypadá to, že by mohlo jít spíše o otravu plynem než metylalkoholem," uvedla Budská. Mrtvým je osmatřicetiletý muž slovenské národnosti. Příčinu úmrtí by měla v pondělí objasnit soudní pitva. Další dva muži ve věku 40 a 56 let byli podle Budské těžce opilí, metanol u nich ale zatím nebyl prokázán. Podle mluvčí středočeské záchranné služby Terezy Janečkové měli náhlé poruchy vědomí a dýchání a oba byli v kritickém stavu. Jednoho z nich museli zdravotníci oživovat. Jeden pacient skončil v nemocnici v Praze-Krči a druhý na Karlově náměstí.

Prvotní zprávy hovořily jen o jednom mrtvém a dvou otrávených. Potíže měl však podle Janečkové i čtvrtý muž, který skončil na interně mělnické nemocnice. Jeho stav nebyl tak vážný jako u ostatních. Policisté podle Budské prověřují verzi, že tento muž přišel spolubydlícím na pomoc a nadýchal se zplodin.
 
Hasiči k případu vyjížděli kolem 21:00. "Měli jsme tam chemickou laboratoř z Kamenice. Odebrali jsme vzory a dělali rozbory. Jedna osoba byla mrtvá, dvě ve vysokém stádiu otravy," uvedla mluvčí krajských hasičů Lenka Kostková. Pracovníci laboratoře podle ní odebrali 43 vzorků, v nichž po prvotním zběžném zkoumání metylalkohol neobjevili. Nyní je budou dál testovat. "Žádný závěr z toho zatím není," dodala Kostková.
 
Podle serveru tn.cz šlo o lidi žijící na okraji společnosti. V silně intoxikovaném stavu je objevil syn jednoho z nich.
 
zdroj: ČTK