Přišla o životní úspory

O své životní úspory přišla dvaadevadesátiletá seniorka. Okradly ji dvě ženy, které si vymyslely historku, že dámě vyplatí peníze za nepoužité léky. Podle mělnické policejní mluvčí Markéty Johnové teď oběma zlodějkám hrozí  vězení na jeden až pět let.

V odpoledních hodinách šla seniorka na nákup. „Na ulici ji oslovila neznámá žena, že se ji snaží již delší dobu kontaktovat, že ji na ni odkázala kamarádka. Neznámá tvrdila, že jí vyplatí finanční hotovost za nepoužité léky,“ vysvětlila Johnová s tím, že seniorka podlehla naléhání a neznámou i s její spolupachatelkou pustila do bytu. A zde začal již známý scénář rozměnění peněz. Podvodnice tvrdila, že má pouze pětitisícovou bankovku a potřebuje rozměnit. „V nestřeženém okamžiku jedna z žen využila nepozornosti poškozené při debatě s druhou, vnikla do obývacího pokoje, ze skříně z dámské kabelky jí odcizila finanční hotovost ve výši 170 tisíc korun a z bytu obě zmizely,“ uvedla mluvčí.

Vzhledem ke svému věku k popisu důchodkyně uvedla pouze, že oběma bylo kolem třiceti let, jedna hubené a druhá podsadité postavy. Na sobě měly tmavé oblečení, mluvily plynule česky. Nikdy dřív je neviděla.

Podle Markéty Johnové se starší lidé často stávají snadným terčem zájmu podvodníků, zlodějů, násilníků. „Hlavním důvodem je jejich osamělost, důvěřivost, dobrosrdečnost, nižší fyzická zdatnost, horšící se zdravotní stav,“ dodává mluvčí s tím, že nikdo by neměl pouštět do bytu cizí osoby.