Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Proč je dobré, aby měly děti vlastní bankovní účet

9. 07 2013 | Děti a mládež si vždy musely vystačit s kapesným, k tomu jim rodiče spořili na věno, respektive na studia a platili jim pojištění. Ale bankovní účet? „K čemu?“ řeknete si. Odpověď je snadná. Díky vlastnímu účtu děti lépe poznají hodnotu peněz a naučí se s nimi hospodařit.

Snad každý z nás si pamatuje, jak si dával peníze od babiček do prasátka, sbíral pětikoruny nebo přepočítával bankovky, pokud se tedy dostal k peněžence svých rodičů. Děti mají o peníze přirozený zájem a brzy pochopí, že představují cestu k věcem a zážitkům, po kterých touží.
 
Využít jejich zájmu a ještě naučit děti hospodařit s penězi a položit základy jejich finanční gramotnosti umožňují bankovní účty. Česká spořitelna má pro tuto příležitost v nabídce Osobní účet ČS junior, který je určen pro děti od osmi do patnácti let.
 
Vedení Osobního účtu ČS Junior mají děti zdarma stejně jako měsíční papírový výpis. K tomu si mohou spolu s rodiči vybrat ještě další tři služby zdarma: nejčastěji to bývá platební karta Visa Electron a výběry hotovosti z bankomatu. Děti si také mohou bezplatně aktivovat pasivní internetové bankovnictví SERVIS 24 START.
 
Rodiče neztratí přehled
 
Obavy nemusejí mít ani rodiče. Pohyb na účtu svých potomků mohou kontrolovat prostřednictvím pasivního náhledu přes SERVIS 24, vklady i výběry z účtu limitovány. Kromě toho může dětský účet sloužit například k platbám kroužků nebo stravného ve školní jídelně. Vyhodí pak dítě třeba neoblíbenou koprovku, když si ji zaplatilo „ze svého“?
Informace o produktech vhodných pro děti mohou rodiče načerpat také na portálu Spořínkov, kde jsou pro rodiče i děti připraveny také pracovní listy a interaktivní hry. Navíc existuje také učebnice Spořínkov určená pro děti 4. a 5. tříd základních škol.
 
Výhodou Osobního účtu ČS Junior je, že se po dovršení patnácti let dítěte automaticky změní na Osobní účet ČS Student, po dokončení školy na Osobní účet ČS Absolvent a nakonec klasický Osobní účet. S jedním číslem účtu tak mohou vaši potomci prožít celý život.
 
Peníze, nebo život? Na tuto otázku si děti odpoví na stejnojmenné výstavě
 
Udělejte si s dětmi výlet do Prahy na výstavu s názvem Peníze, nebo život? Výstava určená pro děti od 8 let je interaktivní a hravou formou provede světem peněz a seznámí je s jejich historií, výrobou a funkcí. Při vstupu děti dostanou svoji osobní spořicí kartu, na kterou se jim načte malý virtuální kapitál. Tyto peníze pak používají na různých stanovištích výstavy a během hry se seznamují s důležitými situacemi souvisejícími s penězi. Ty můžou na jednotlivých místech vydělávat, měnit, spořit či investovat. Multimediální kvízové stanice zase dětem ukážou, jak si své nově nabyté znalosti vyzkoušet. Smyslem výstavy  je dětem nejen ukázat funkci peněz v naší společnosti, ale také to, že je důležité s penězi zodpovědně hospodařit a že ne všechno lze za peníze koupit. Výstava, kterou přináší Česká spořitelna ve spolupráci s Muzeem hlavního města Prahy, potrvá až do 5. ledna 2014 (Muzeum hlavního města Prahy, Na Poříčí 52, Praha 8).
 

Diskuse

Čtěte více

BOZP nepodceňují velké zahraniční korporace. Čeští podnikatelé to většinou moc neřeší

BOZP nepodceňují velké zahraniční korporace. Čeští podnikatelé to většinou moc neřeší

Každý zaměstnavatel je povinen proškolit své zaměstnance v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci (BOZP). Prověrka BOZP by pak měla být prováděna pravidelně - jednou do roka. Jaká je ale ...

Co dělat, když pejska trápí nadměrná plynatost?

Co dělat, když pejska trápí nadměrná plynatost?

Mezi časté a nepříliš příjemné projevy u psů je také jejich nadýmání/plynatost neboli flatulence. V častých případech vzniká, když zvíře příliš rychle konzumuje svoji potravu a do žaludku se mu ...

148 dětí a 139 rodičů ze 78 rodin na Mělnicku podpořili Dobří andělé. Pomáhat je potřeba i nadále.

148 dětí a 139 rodičů ze 78 rodin na Mělnicku podpořili Dobří andělé. Pomáhat je potřeba i nadále.

Když rodinu zasáhne vážné onemocnění – ať už rodiče nebo dítěte – dopadne jeho tíha na každého z jejích členů. Dobří andělé dlouhodobě podporují rodiny s dětmi, ve kterých se objevila rakovina ...

LIMITOVANÁ EDICE SODASTREAM LAHVÍ PRO PRAŽSKÉ QUADRIENNALE

LIMITOVANÁ EDICE SODASTREAM LAHVÍ PRO PRAŽSKÉ QUADRIENNALE

SodaStream, přední světový výrobce domácí perlivé vody, připravil pro Pražské Quadriennale 2019 (PQ 2019) limitovanou edici litrových lahví SodaStream. Jejich koupí získáte slevu na vstupné a ...

MNOHO SAMOŽIVITELŮ STŘEDNÍ TŘÍDY PROPADÁ CHUDOBĚ

MNOHO SAMOŽIVITELŮ STŘEDNÍ TŘÍDY PROPADÁ CHUDOBĚ

Téměř 100 000 rodičů samoživitelů ze střední třídy je ohroženo jevem zvaným „spirála snižující se životní úrovně“. Týká se to především těch, kteří z důvodu výše svých příjmů nemají možnost ...

.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO