První etapu obchvatu Mělníka ŘSD letos stavět nezačne

První etapu obchvatu Mělníka Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) letos stavět nezačne. Důvodem je výběrové řízení, které trvá déle, než se předpokládalo. Ačkoliv 3. září byly otevřeny obálky s nabídkami zhotovitelů, výběr ještě není dokončen. ČTK o tom informoval vedoucí mělnického odboru výstavby a rozvoje Pavel Průcha. Pokud bude vybrána firma, která první etapu postaví, práce by mohly začít v lednu. Projekt za zhruba 200 milionů korun bude vznikat přibližně dva roky.

Stavba připravovaná deset let výrazně ovlivní dopravní situaci ve městě, nejprve řadou uzavírek, ale později by měla zásadně usnadnit cestu například směrem na Mladou Boleslav. "Vše je připraveno, včetně peněz, takže jde pouze o časový posun celé akce," uvedl Průcha. Stavba začne přeložkami inženýrských sítí v Pražské ulici směrem od čerpací stanice u cukrovaru až k bývalému řepnému "placu". V trase bývalé cukrovarské vlečky bude vybudován kruhový objezd v Pražské ulici a druhý v Mladoboleslavské ulici.
 
Mělníku se letos podařilo získat evropské dotace na opravu místních silnic včetně Pražské ulice 36 milionů korun. Město k nim přidá dalších deset milionů korun a práce bude muset koordinovat tak, aby se město po zahájení stavby obchvatu nestalo neprůjezdným.
 
zdroj: ČTK