Registry vozidel jsou stále pomalé

Fronty od registrů vozidel už zřejmě nezmizí. Deníku to potvrdili pracovníci úřadů z Kralup nad Vltavou i Mělníka. Podle Evy Berkové z kralupského odboru dopravy registry stále nefungují tak, jak mají. „Je to zdlouhavé. To, co nám trvalo dříve patnáct minut, nám dnes trvá hodinu. A tak se fronty nekrátí. Po tom, co se problému přestala věnovat média, najednou vše utichlo a nikdo se nezajímá o to, že to stále nefunguje," posteskla si úřednice.  

V Kralupech nad Vltavou musejí dokonce často vypínat číselník s pořadím klientů. „Hlídáme si, aby tu lidé nečekali zbytečně. Pokud se nám  podaří odbavit některé dříve, zase číselník zapneme. Je to hrozně složité a někteří občané odcházejí s prázdnou," vysvětlila.  Fronty stále nemizí a úřednice nestíhají odbavovat občany ani ve třech úředních dnech. „Ve zbývajících dnech týdne musíme zakládat karty," připomněla Eva Berková.

V Mělníku je situace podobná. Deníku to včera potvrdil vedoucí mělnického odboru dopravy Josef Daniška.
 
„V úředních dnech tu čeká na odbavení tak deset až patnáct lidí. Fronty asi budou stále. Nejhorší na celé situaci je ale to, že systém je natolik složitý a pomalý, že všechno trvá mnohem déle. Navíc některá data spolu nespolupracují, a tak je to zdlouhavé," popsal vedoucí odboru situaci.
 
V Mělníku se mohou lidé objednat mimo úřední dny. „Musejí si ale domluvit 
s úřednicemi konkrétní hodinu, aby si na ně udělaly čas. Jinak totiž zakládají karty vozidel do skladu a mají i další práci. Nový registr je pomalejší než ten předchozí, což považuji za největší problém," upozornil Josef Daniška.