Seniorku smetl vlak z kolejí, zřejmě už nechtěla žít

Po čtyřech měsících další smrt na kolejích na Mělnicku. Na železniční trati mezi Všetaty a Neratovicemi našla ve středu dopoledne smrt jednasedmdesátiletá seniorka.

A jak podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala nasvědčují všechny okolnosti, zřejmě se nejednalo o nešťastnou náhodu.

Ke střetu starší ženy s osobním vlakem, který mířil z mladoboleslavského nádraží do pražských Vršovic, došlo před půl desátou ráno. Seniorce nemohl pomoci ani rychlý příjezd záchranářů, silný náraz mnohatunového vlaku ji na místě usmrtil.
 
„V místě srážky se vlaky pohybují rychlostí devadesát až sto kilometrů v hodině," konstatoval Drápal. Kdyby žena přežila, dalo by se hovořit téměř o zázraku.
 
Seniorka se do kolejiště vydala zřejmě s jasným cílem – skoncovat se životem. A to se jí podařilo. Napovídá tomu i fakt, že k neštěstí nedošlo blízko železničního přejezdu, ale přímo na širé trati, kde nemají lidé podle Martina Drápala co dělat. Provoz na trati byl po tragickém střetu obnoven po dvou hodinách.
 
Podobná událost se stala na sklonku letošního března, kdy nedaleko Všetat pod koly vlaku zahynula pětasedmdesátiletá žena. Tu ale vlak smrtelně zranil poblíž železničního přejezdu, kde přecházela zřejmě cestou z nákupu domů, vedle ní totiž ležela nákupní taška s potravinami. Tehdy strojvedoucí náraz ani nezaregistroval a pokračoval dál v cestě.
 
Přecházení kolejí na nebezpečných místech na Mělnicku si každoročně vybírá svou daň. A lidé přitom neustále riskují své životy.