Seniorům z Vážky plnily Vánoce přání

Nemocní senioři z mělnického domova se zvláštním režimem Vážka, které v pozdním věku zasáhly různé typy demencí, rádi o svátcích vzpomínají na Vánoce svého dětství. Vzpomínky se jim vynořují díky různým podnětům, např. zpívání koled, vůni vanilky či františků...  

Pro ty, kteří mají nízké penze a nikdo je nenavštěvuje, připravilo Centrum seniorů spolu s obchodním domem Tesco projekt Strom splněných přání.

Vánoční stromeček v obchodním domě byl před svátky plný kartiček s přáními seniorů. Podle vedoucí pečovatelského úseku a sociální práce terénní pečovatelské služby Jany Hostákové bylo přáníček se jmény a věkem seniorů přes sto. „Šlo o dárky za přibližně dvě stě korun. Senioři si přáli různé věci, například sladkosti, kosmetiku, čepici, noční košili, mp3 přehrávač nebo třeba plyšového medvěda," řekla o dárcích, po nichž touží nemocní senioři, Jana Hostáková.

Jak připomněl ředitel Centra seniorů v Mělníku Jiří Vronský, byla všechna přání naplněna s předstihem. Nakoupili je zákazníci, ke kterým se připojila i spousta zaměstnanců centra seniorů a obchodního domu.

V Centru seniorů v Mělníku voněl na Štědrý den v poledne z kuchyně tradiční kuba, večerní slavnostní menu zahrnovalo bramborový salát, podle chuti se smaženým kaprem, řízkem nebo vinnou klobásou. Nechybělo ani cukroví a ovoce.