Sportovní den u JSDH města Mělník

Dne 28.10.2011 se konal sportovní den pro členy JSDH města Mělník a jeho příznivce. Tentokrát se hrál turnaj ve florbalu. Nastoupila 4 družstva – Blata, Mlazice, Vehlovice, Chloumek.

Hrálo se systémem každý s každým, hra trvala 2×7 minut. Dresy a vybavení si zajistilo každé družstvo samo dle možností. Družstvo z Mlazic použilo na rozlišení v hracím poli firemní trička jednoho ze sponzorů z oslav 120. výročí založení SDH Mlazice, družstvo Chloumku a Vehlovic použilo výstražných vest. Každý se vystrojil a vyzbrojil systémem „co dům dal“, takže mimo florbalových holí a míčku byla vidět i hokejová výstroj jako jsou hole, helmy, rukavice nebo chrániče.

Chvilkami to vypadalo, jako když hřiště uklízí technické služby nebo osoby, které vykonávají veřejně prospěšné práce. Brankáři se také vybavili pěkně a udělali vše pro svoji ochranu. Gólman z Vehlovic použil helmu určenou k ochraně při práci s pilou (ještěže si nevzal sluchátka), gólman z Chloumku si vzal příklad z NHL, rozcvičoval se dle svých oblíbených vzorů a byl odhodlaný bránit svou svatyni do poslední kapky krve. Mladá štíhlounká gólmanka z Blat spoléhala na svou zkušenost a gólman z Mlazic zase na svou vyzrálost, velkou postavu a bojový pokřik.

V průběhu zápasu bylo slyšet různé pokřiky jako např.: „Pozor na opla“, „Sundej ten padák“, což naznačovalo, že jeden z hráčů měl oblečenou šusťákovou soupravu s nápisem OPEL a padák? …poněkud větší bříško jednoho z útočníků…

Nakonec se o 3. místo utkalo družstvo z Chloumku a Mlazic a o 1. místo družstvo z Vehlovic a Blat. Finálové boje byly opravdu zajímavé a hrálo se o každý kousek hřiště.

Výsledky:

1. místo družstvo Vehlovice
2. místo družstvo Blata
3. místo družstvo Mlazice
4. místo družstvo Chloumek

Diplomy připravil velitel p. Martin Legner a originální ceny za 1.-3. místo připravil Pavel Veselý mladší z Blat. O občerstvení se staralo družstvo z Chloumku, za což jim velice děkujeme. Pochvalu zaslouží kuchaři i vinaři, kteří připravili plněný bůček, gulášovou polévku a nechyběl ani čerstvý burčák. Myslím, že se sportovní den povedl a přispěl k utužení kolektivu.