Starostou Kralup se potřetí stal Petr Holeček (STAN)

Starostou Kralup nad Vltavou se potřetí stal Petr Holeček (STAN). Místostarosty jsou Libor Lesák (Koalice ODS a TOP 09) a Marek Czechmann (STAN). Vedení města se tak oproti předchozímu období nezměnilo. V Kralupech vládne koalice složená z pěti stran, na spolupráci se dohodly STAN, ANO, ODS, Pro Kralupy a Česká pirátská strana. Mají tak 16 z 21 zastupitelských mandátů, ale pro starostu ve středu večer hlasovali všichni zastupitelé, zdržel se jen Holeček. 

Rada města bude sedmičlenná. Kromě starosty a místostarostů budou jejími členy Petr Listík (ODS), Martin Luksík (ANO), Tomáš Pekárek (ANO) a Jan Špaček (STAN). Vedle sestavování rozpočtu na příští rok je pro Holečka důležité získat stát a Středočeský kraj pro výstavbu obchvatu města, kterým by byla plánovaná silniční spojka dálnice D8 a rychlostní silnice R7. Holeček už dříve ČTK řekl, že poté, co bude potvrzené vedení radnic okolních obcí po volbách, chce svolat starosty, kteří výstavbu spojky podporují. 
     
Volby v Kralupech vyhráli Starostové a nezávislí, získali sedm mandátů. Druhé skončilo ANO se čtyřmi mandáty. Koalice ODS a TOP 09 obdržela tři mandáty, po jednom mandátu mají Česká pirátská strana a SZ a hnutí Pro Kralupy. V opozici budou ČSSD, která získala dva mandáty, a KSČM se třemi zastupiteli. 
 
zdroj: ČTK