Tři dealeři obchodovali s pervitinem, skončili ve vazbě

Tři podnikaví dealeři, kteří od loňského podzimu až do letošního jara obchodovali na Kralupsku s pervitinem, skončili ve vazbě. Deníku to potvrdil mělnický policejní mluvčí Václav Tichý.

Při zátahu s krycím názvem Vami odhalili mělničtí kriminalisté, že trojice psychotropní látku metamfetamin sedm měsíců prodávala svým zákazníkům zvláště v Kralupech nad Vltavou a okolí města.

Muži ve věku šestatřicet, pětačtyřicet a třiašedesát let, kteří pocházejí z Mělnicka a z Prahy, na drogách podle odhadu kriminalistů vydělali desítky tisíc korun.
 
A stále jim to bylo málo. Zároveň totiž kradli. „Při domovních prohlídkách jsme zajistili několik automobilů a motocyklů, které pocházely z majetkové trestné činnosti," uvedl Václav Tichý.
 
Pětačtyřicetiletý muž má za sebou i další průšvih. V červnu letošního roku se zbraní v ruce pronásledoval v Kralupech nad Vltavou osmadvacetiletého soka, který měl skutečný strach o svůj život. „Příčinou byly nevyřízené účty z minulosti," vysvětlil mělnický policejní mluvčí.
 
Všechny tři podezřelé policisté zadrželi a eskortovali do policejní cely. „Zahájili jsme trestní stíhání u dvou z nich za spáchání trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy, za který lze podle zákona uložit trest odnětí svobody od dvanácti měsíců do pěti let. U pětačtyřicetiletého muže je za stejný trestný čin možné uložit trest od dvou až do deseti let a jeho trestní stíhání bylo rozšířeno ještě o trestný čin nebezpečného vyhrožování, za mu je v tomto případě hrozí odnětí svobody až na tři roky," doplnil Václav Tichý.
 
Trojice na základě příkazu soudu putovala do vazební věznice.