Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

U ELEKTROINSTALACE DÁVÁME PŘEDNOST PRAKTIČNOSTI

15. 10 2017 | S podzimem finišují venkovní stavební práce a řemeslníci se stěhují do interiérů. Na řadu přichází například elektroinstalace. Především vy, majitelé musíte mít představu, kde budou rozmístěny spotřebiče a jak bude interiér vypadat a své představy bychom měli konzultovat s projektantem. Už jste se tedy zamysleli, jakými vypínači a zásuvkami budete chtít rozvody osadit? Určitě nejlépe vypadá, když jsou tvarově a barevně sjednoceny a pokud možno v kvalitním provedení.  

Těmto kritériím rozhodně vyhovují například produkty značky Retlux, mezi nimiž najdeme zásuvky nebo přepínače všeho druhu – jednopólové, křížové, střídavé, dvojité i sériové v řadách Penny a Amy za přijatelné ceny v rozmezí přibližně od 69 Kč do 159 Kč. K tomu jsou v nabídce značky Retlux zásuvky ve stejném stylu a příslušné rámečky až pro sérii čtyř vypínačů a zásuvek. V jejich designu byla dána přednost praktičnosti pro každodenní provoz před extravagancí.

Chyb, kterých se často dopouštíme při volbě umístění zásuvek (nemluvíme o normách, které například v koupelně přesně určují, kam mohou přijít), je několik. První je jejich nedostatek, což nás nutí používat rozdvojky a prodlužovačky; důsledkem je pak chyba druhá, a to přetížení okruhu. Třetí pak špatné umístění, kdy přepínače a zásuvky zastavíme nábytkem a nemůžeme se k nim dostat.

Blížící se zima také znamená, že nadešla topná sezóna. Jsme si jisti, že všechna topidla jsou v pořádku? To nemůžeme vědět nikdy na sto procent, a proto bychom měli zvážit instalaci detektorů, které nám pomohou včas odhalit nebezpečí, které jejich provoz pro nás a naše blízké může představovat a zároveň nás varovat.

Například detektor kouře RDT 201, který se montuje na střed místnosti na strop, a jakmile se k němu dostane dým, spustí během 20 sekund poplach. Může být nainstalován samostatně nebo být připojen k alarmu. K dostání je za doporučenou cenu 239 Kč.

Velké nebezpečí představuje v domácnosti oxid uhelnatý. Detektor RDT 301 indikuje na LCD displeji hned tři úrovně jeho obsahu v ovzduší. Překročení norem ohlásí vestavěnou sirénou. Je zcela autonomní. Doporučená cena 599 Kč.

Detektor RDT 401 s vestavěnou sirénou zase indikuje přítomnost LPG (propan-butan), svítiplynu a zemního plynu. Je vhodný rovněž pro GSM alarm. K dostání je za doporučenou cenu 599 Kč.

Přestože montáž či demontáž elektroinstalace má provádět odborník s příslušnými zkouškami, můžeme si sami při nějaké poruše ověřit, kde mohla chyba nastat. V tom nám opět pomohou produkty Retlux – je to třeba malý multimetr RDM 1001, který měří všechny základní elektrické veličiny jako napětí, proud a odpor a navíc nabízí test kontinuity (měření, zda existuje mezi dvěma body elektrické propojení) a test diod. Je k dostání za doporučenou cenu 299 Kč. K jednoduchému vyzkoušení využijeme i velkou fázovou 1pólovou zkoušečku pro 220 – 250 V AC s testovací elektrodou ve šroubováku za 39 Kč.
 

 

Diskuse

Čtěte více

BOZP nepodceňují velké zahraniční korporace. Čeští podnikatelé to většinou moc neřeší

BOZP nepodceňují velké zahraniční korporace. Čeští podnikatelé to většinou moc neřeší

Každý zaměstnavatel je povinen proškolit své zaměstnance v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci (BOZP). Prověrka BOZP by pak měla být prováděna pravidelně - jednou do roka. Jaká je ale ...

Co dělat, když pejska trápí nadměrná plynatost?

Co dělat, když pejska trápí nadměrná plynatost?

Mezi časté a nepříliš příjemné projevy u psů je také jejich nadýmání/plynatost neboli flatulence. V častých případech vzniká, když zvíře příliš rychle konzumuje svoji potravu a do žaludku se mu ...

148 dětí a 139 rodičů ze 78 rodin na Mělnicku podpořili Dobří andělé. Pomáhat je potřeba i nadále.

148 dětí a 139 rodičů ze 78 rodin na Mělnicku podpořili Dobří andělé. Pomáhat je potřeba i nadále.

Když rodinu zasáhne vážné onemocnění – ať už rodiče nebo dítěte – dopadne jeho tíha na každého z jejích členů. Dobří andělé dlouhodobě podporují rodiny s dětmi, ve kterých se objevila rakovina ...

LIMITOVANÁ EDICE SODASTREAM LAHVÍ PRO PRAŽSKÉ QUADRIENNALE

LIMITOVANÁ EDICE SODASTREAM LAHVÍ PRO PRAŽSKÉ QUADRIENNALE

SodaStream, přední světový výrobce domácí perlivé vody, připravil pro Pražské Quadriennale 2019 (PQ 2019) limitovanou edici litrových lahví SodaStream. Jejich koupí získáte slevu na vstupné a ...

MNOHO SAMOŽIVITELŮ STŘEDNÍ TŘÍDY PROPADÁ CHUDOBĚ

MNOHO SAMOŽIVITELŮ STŘEDNÍ TŘÍDY PROPADÁ CHUDOBĚ

Téměř 100 000 rodičů samoživitelů ze střední třídy je ohroženo jevem zvaným „spirála snižující se životní úrovně“. Týká se to především těch, kteří z důvodu výše svých příjmů nemají možnost ...

.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO