V cele skončilo sedm dealerů marihuany

Sedm mužů, kteří v Neratovicích delší dobu pěstovali a prodávali marihuanu, skončilo minulý čtvrtek v policejních celách. Při osmi domovních prohlídkách u nich kriminalisté našli tisíc gramových sáčků s konopím, které už čekaly na zákazníky, a skoro třicet kytek s palicemi plnými psychotropní látky.

Podle mělnického policejního mluvčího Václava Tichého byli muži ve věku od jednadvaceti do třiceti let, kteří pocházejí z Mělnicka a Prahy východ, členy organizované skupiny.

„Šlo o výnosný byznys, pro některé z nich byly zisky z prodeje marihuany jediným příjmem," řekl Václav Tichý. Každý z nich měl mít podle policejních odhadů z konopného podnikání desítky tisíc korun.
 
Prodávanou marihuanu měl tým z Neratovic ze své pěstírny, ale část poptávky pokrývali také konopím získaným na dalších místech na Mělnicku i jinde.
Třináctého pro ně bylo smolné datum, tehdy je mělničtí detektivové spolu se zásahovou jednotkou zadrželi. Následující noc už strávili v celách. Policejní akce nesla název Miluji, podle neratovického poutního místa.
 
Při domovních prohlídkách našli kriminalisté kromě kilogramu marihuany, navážené po gramech v malých sáčcích, ale i indoorovou pěstírnu. Tam pod silnými lampami rostlo osmadvacet kytek. „Veškerý rostlinný materiál čeká odborná extertiza," uvedl policejní mluvčí.
 
Pěstírna přitom byla nachystaná pro dalších asi tři sta rostlin.
 
Policejní vyšetřovatel zahájí trestní stíhání sedmi mužů za trestný čin nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy, za který mohou strávit ve vězení dva roky až osm let. Svátky pravděpodobně stráví ve vazbě.