V centru Mšena je parkování levné

V centru města začali řidiči platit za parkování. Parkovací automaty na ně čekají na náměstí Míru a v Masarykově ulici. Státní na placených parkovacích místech ve Mšeně je levné. Třicet minut stojí pouze dvě koruny, hodina pět korun a dvě hodiny, které jsou nejdelší možnou dobou, dvacetikorunu. 

Podle mšenského starosty Martina Macha nejde městu o zisk, parkovné má pouze pokrýt náklady na provoz obou automatů. Parkovací systém má doplnit ještě možnost bezplatného parkování na prvních patnáct minut. Také ke čtvrthodinovému stání bez placení by ale řidiči museli dojít k automatu pro parkovací lístek. Proto bychom jim rádi nabídli parkovací kotouče, záleží pouze na tom, zda nám to povolí dopravní policie," řekl včera Deníku starosta.

Pak by řidiči měli možnost koupit si asi za desetikorunu v místní trafice nebo na radnici kotouč, a při krátkém parkování v centru ho s nastavením času, kdy vůz opouštějí, umístit za přední okénko.
V centru Mšena se v minulosti za parkování neplatilo. Zvláště ve volných dnech, kdy je město cílem mnoha turistů a chalupářů, bylo ale náměstí a blízké ulice stále plné aut. Některá tam stála i dlouhé hodiny.
 
„Parkovací místa v centru nejsou na delší dobu, mají sloužit lidem, kteří si chtějí zajít na oběd, na nákup nebo řešit své záležitosti na radnici," poznamenal mšenský starosta.
 
Řidiči, jejichž cílem je například návštěva mšenského koupaliště nebo výlet do kouzelných kokořínských lesů, by svá auta na dlouhé hodiny měli nechávat na jiných parkovacích plochách na dosah od centra. „Jde například o parkoviště u zdravotního střediska za kostelem, které bývá o víkendech prázdné, naproti Obecníku v Mělnické ulici nebo na kraji Husovy ulice," vysvětlil starosta.
 
Placená parkovací zóna je vymezena dopravními značkami. Od dne, kdy je v provozu, se také na náměstí vrátily autobusy. Skončila revitalizace historického jádra města, všechny stavby už mají za sebou kolaudaci. „Zbývá jen opravit poničenou kašnu a uzavřít projekt z pohledu dotace," doplnil Martin Mach.