V Nelahozevsi začne oprava mostu zavřeného od loňského listopadu

V pátek začne v Nelahozevsi oprava mostu zavřeného kvůli sesouvání zeminy loni v listopadu. Oprava dva roky starého mostu bude stát přes čtyři miliony korun bez DPH. ČTK to řekla mluvčí středočeského hejtmanství Nicole Mertinová. Na opravu mostu čeká rekonstrukce silničního průtahu městem Kralupy nad Vltavou, která měla původně začít už na jaře. Přes Nelahozeves totiž povede objížďka.      

Staveniště si v pátek převezme zhotovitel prací. Ten bude muset odstranit chodníky, veřejné osvětlení i celé vyztužení zemní konstrukce. Horní část násypu bude kvůli nevyhovujícím geotechnickým podmínkám celkově odstraněna do hloubky přibližně tří metrů. "V celé šíři násypu bude zřízeno nové vyztužené těleso," informovala mluvčí. To by mělo zamezit nerovnoměrnému usazování zeminy. 
    
Most byl v roce 2012 nově postaven za 25 milionů korun bez DPH namísto původního z doby první republiky. V rámci opravy předpolí mostu kraj uplatnil reklamaci. Míra zavinění účastníků výstavby zatím není stanovena. 
    
Na dokončení opravy nelahozeveského nadjezdu je závislé zahájení opravy průtahu městem Kralupy nad Vltavou. Oprava by měla být hotová nejpozději do konce října. "Předpokládá se, že oprava bude provedena i dříve tak, aby mohly být ještě na podzim zahájeny stavební práce na průtahu v Kralupech nad Vltavou," uvedla Mertinová.
 
zdroj: ČTK