Ve středních Čechách zůstávají otevřené tři lyžařské areály

Ve středních Čechách zůstávají otevřené tři lyžařské areály, jejich provozovatelé očekávají tento víkend podobné množství lyžařů jako před týdnem. Lanovka a vleky jezdí na Monínci u Sedlce Prčice, v Chotouni u Prahy a Šibeničním vrchu u Mnichovic. Podmínky pro lyžování v nich přetrvávají výborné. Zavřené jsou ski areál v Kvasejovicích u Sedlce Prčice a příbramský Padák. ČTK to dnes zjistila u provozovatelů středisek. 

Stejně jako minulý víkend by i tento měly být podmínky pro lyžování v otevřených areálech ideální, na sjezdovkách leží kolem půl metru sněhu. "Sníh je přimrzlý, takže lyžování je rychlé, na sjezdovce leží 60 centimetrů sněhu. Také předpověď počasí je dobrá," řekl ČTK provozovatel areálu Monínec Jaroslav Krejčí. Očekává, že o víkendu přijede lyžovat srovnatelné množství lidí jako minulý víkend, a tak by se u vleků neměly tvořit fronty. 
    
Výborné podmínky hlásí i z Chotouně u Prahy, kde svah mírně dosněžovali, a tak je na něm mezi 50 a 80 centimetry sněhu. "Zájem o lyžování u nás stále je, očekáváme, že vlek pojede ještě asi měsíc,” sdělil provozovatel areálu Jan Němeček. Také na Šibeničním vrchu u Mnichovic jsou podmínky po dosněžení velmi dobré. Na svahu leží asi 40 centimetrů sněhu. "Areál bude v provozu ještě minimálně příští týden," uvedl provozovatel Jan Zenkl. 
    
Po pěti letech se v sezoně nejspíše poprvé nerozjedou vleky na svahu v Kvasejovicích u Sedlce Prčice. Areál je závislý na sněhu přírodním. "Letos je to špatné, jsme sice schopní otevřít pružně, ale nevěřím, že sníh ještě napadne," řekl provozovatel areálu Petr Kroužil. Uzavřená zůstává i příbramská sjezdovka Padák, kde komplikují umělé zasněžování vysoké teploty. Provozovatelům by se tak spuštění provozu už nevyplatilo. 
 
zdroj: ČTK