Ve Středočeském kraji opět klesly ceny pohonných hmot

Ve Středočeském kraji v uplynulém týdnu opět klesly ceny pohonných hmot. Nejprodávanější benzin Natural 95 zlevnil o 22 haléřů na 36,23 koruny za litr, nafta o 17 haléřů na 36,02 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot dlouhodobě sleduje. Nejlevnější jsou na Mělnicku, nejdražší na Benešovsku. 

Nejdražší benzin řidiči natankují na Benešovsku, kde litr průměrně stojí 37,60 koruny. Přes 37 korun stojí také v průměru benzin na čerpacích stanicích na Berounsku. Nejlevnější je naopak na Mělnicku, kde se litr benzinu průměrně prodává za 35,13 koruny. Pod hranicí 36 korun se prodává také na Kolínsku, Kutnohorsku, Mladoboleslavsku a v okresech Praha-východ a Rakovník. 
    
Nafta je také nejdražší ne Benešovsku, kde se litr průměrně prodává za 37,22 koruny. Nejlevnější je diesel na Mělnicku, kde je průměrná cena za litr 35,25 koruny. Pod hranicí 36 korun se nafta prodává také na Kladensku, Kolínsku, Kutnohorsku, Mladoboleslavsku, Praze-východ a Rakovnicku. 
    
V porovnání s celostátním průměrem jsou ceny pohonných hmot ve středních Čechách stále vyšší. Litr Naturalu 95 se v Česku průměrně prodává za 36,07 koruny a litr nafty za 35,95 koruny. 
 
zdroj: ČTK