Ve Všetatech postaví výrobce obalů kilometrový obchvat

Soukromá firma postaví ve Všetatech u Mělníka silniční obchvat. Kilometrová silnice odvede nákladní dopravu do průmyslového areálu mimo vesnici. Stavbu za necelých 11 milionů korun po kolaudaci firma daruje obci. Jednání o stavbě komunikace trvala osm let, řekl ČTK starosta obce Miroslav Baloun.

Spojku mezi výpadovkou na Kostelec nad Labem a ulicí U nádraží vybuduje výrobce obalů, firma Thimm Packaging. Ta v průmyslovém areálu u všetatského nádraží sídlí od roku 1994. Zvýšení produkce společnosti znamená pro obec i vyšší zatížení místních ulic, po nichž jezdí nákladní auta.

Firmě se podle jednatele Martina Hejla na stavbu nepodařilo získat dotace, po jednáních s radními Všetat rozhodli uhradit celé náklady, které činí 10,8 milionu korun. Komunikaci firma po kolaudaci předá obci, která se stane jejím vlastníkem a zajistí správu a údržbu.
 
Silnice by mohla být hotova ještě letos, vše bude záležet na počasí, uvedl starosta. Areál tak bude po letech přístupný pro kamiony po jiné trase než přes obytnou část vesnice. Vedení obce další rozšiřování průmyslových zón nechystá. "Jsme malá vesnice a chtěli bychom si ten vesnický ráz udržet," řekl.
 
Dodavatelem 1,1 kilometru dlouhé silnice bude mělnická společnost Neumann, termín dokončení je naplánován na duben 2013.
 
zdroj: ČTK