Vína Antinori oceněná předním vinařským kritikem

James Suckling je jedním z předních kritiků vína, jehož recenze jsou ceněny a respektovány nejen milovníky vína, ale také sběrateli a obchodníky s vínem po celém světě. Vína hodnotí bodovou stupnicí od 1 do 100. Čím vyšší číslo, tím je víno hodnotnější.  

Vinařství Antinori se může pochlubit pojmy jako Tignanello či Guado al Tasso, víny, která dosáhla ocenění 90 a více bodů. Nyní se to podařilo i vínům "střední třídy":

"IL BRUCIATO" BOLGHERI DOP 
Červené víno z odrůd Cabernet Sauvignon, Merlot a Syrah. Zraje 8 měsíců v sudech a další 4 měsíce v lahvi. Vůně vína je elegantní, teplá, čerstvá a šťavnatá, s dotekem sladkého dřeva, třešní, švestek, koření a černého rybízu. Chuť je bohatá a extraktivní a plynule navazuje na vůni. Kostru vína utváří sladká harmonická, dobře zakomponovaná tříslovina. Má dlouhý závěr. Hodnocení Jamese Sucklinga 93/100. K dostání v maloobchodní sítí, ve vybraných restauracích a na www.global-wines.cz za 575 Kč. 

VILLA ANTINORI ROSSO TOSCANA IGP 
Červené víno z odrůd Sangiovese, Merlot, Cabernet Sauvignon a Syrah. Zraje 12 měsíců v 280 litrových sudech – maďarský, francouzský a americký dub. Vůně je výrazná, ovocná a elegantní s převahou kompotovaného ovoce. Chuť je ovocná, šťavnatá, s tóny třešní, višní a náznaky kakaa, čokolády a pralinek. Středně plné a středně dlouhé víno se skvěle zakomponovanou kyselinou. Víno stylu Chianti. Hodnocení Jamese Sucklinga 90/100.
K dostání v maloobchodní sítí, ve vybraných restauracích a na www.global-wines.cz za 469 Kč. 

"SANTA CRISTINA" ROSSO TOSCANA  
Červené víno z odrůd Sangiovese a Merlot. Zraje 6 měsíců v dřevěných sudech. Má příjemnou, ovocnou a lehce kořenitou vůni. V chuti je ovocné, jednoduché a nekomplikované. Převažují tóny kompotovaného peckovitého ovoce – třešně, višně. Má příjemnou a vyváženou tříslovinu. Do roku 1987 byla Santa Cristina vyráběna v kategorii Chianti Classico. Od roku 1994 se při výrobě používá i odrůda Merlot. Hodnocení Jamese Sucklinga 90/100.
K dostání v maloobchodní sítí, ve vybraných restauracích a na www.global-wines.cz za 239 Kč.