Za parkování se bude platit i v dalších mělnických ulicích

Od léta budou řidiči v centru města platit za parkování v dalších ulicích, kde svá auta nechávali bezplatně. Deníku to potvrdil mělnický starosta Ctirad Mikeš.

„Placená parkovací stání budou v ulicích Nové, Tyršově až k Legionářů, Kněžny Emmy, Fibichově, kde se říká na starém autobusovém nádraží, a na polovině Palackého náměstí," řekl starosta.

Druhá polovina Palackého náměstí bude patřit parkovacím místům rezidentů, stejně jako celá Husova ulice. V obou zónách s rezidenčním parkováním budou moci nechávat své vozy lidé, kteří bydlí přímo tam nebo v navazujících ulicích. A jen v případě, že si koupí od města kartu pro rezidenční stání.
 
Svatováclavská ulice, vedoucí od náměstí Míru k zámku, zůstane zónou bez aut.
 
Placená budou stále stání i v ulicích a na náměstích, kde už se řidiči s parkovacími automaty setkávají delší dobu.
 
Nově bude ve středu města čtrnáct parkovacích automatů. „U všech budou časové jízdenky, to znamená, že si řidiči sami budou moci navolit, za jak dlouhou dobu parkování zaplatí," vysvětlil Ctirad Mikeš. Úvodní hodina by měla stát dvacetikorunu, majitel vozu si ale bude moci koupit parkování například jen na pětačtyřicet minut za patnáct korun.
 
Město vybírá firmu, která nový parkovací systém uvede do provozu. „Na sklonku minulého týdne jsme otevírali obálky s nabídkami. Vítěz bude mít na realizaci zakázky šest až osm týdnů, se zahájením tak počítáme od začátku srpna nebo září," doplnil mělnický starosta.