Právě se nacházíte:

Zahradnický ples v MKD

Nádhernými květinami bude vyzdoben mělnický Masarykův kulturní dům při Zahradnickém plesu v pátek 27. ledna. Je třeba upozornit, že nejde o maturitní ples zahradnické školy, ale o ples pro všechny pro milovníky tance a květin, který naváže na tradici zahradnických plesů pořádaných před lety právě zahradnickou školou na mělnickém zámku. V novém tanečním sále MKD Vás mimo jiné čeká předtančení z časů žofínských jiřinkových plesů 19. století, hrát bude pražská kapela Rošáda a těšit se můžete i na pestrou tematickou tombolu a bohatý raut.

Letos se Vyšší odborná škola a střední zahradnická škola Mělník rozhodla pro milovníky tance a květin uspořádat ples v novém tanečním sále a ostatních prostorech Masarykova kulturního domu. Zdobné květinové vazby vytvoří studenti pořádající školy pod vedením Ing. Radky Pšeničkové, držitelky několika prestižních floristických ocenění z Děčínské kotvy, Victoria Regia Piešťany, Flory Olomouc, která rovněž reprezentuje školu v televizních pořadech s příslušnou tematikou. Na výzdobě se budou podílet pracovnice školní vazárny pod vedením p. I. Krajníkové.

Květinová výzdoba bude v barevných odstínech vínová, růžová, žlutá, lehce kontrastující s výmalbou interiérů MKD. „V jednotlivých květinových dekoracích zkombinujeme jemnost a jednoduchost Gerbera jamesonii a Chryzantemum s dekorativně razantnějším Anthurium andreanum, vše doplní šátečky z vatelínu, evokující zimní sněhovou náladu. Dámy si z plesu odnesou malou pozornost a vzpomínku na příjemný večer v podobě přizdobeného květu Gerbery,“ uvedla Ing. Radka Pšeničková.

Specialitou plesu bude dobové předtančení skupiny, jejíž členové v kostýmech z časů Boženy Němcové předvedou předtančení ve stylu jiřinkových plesů, které se konávaly na Žofíně.

Začátek plesu je v 19.30. Rezervace vstupenek (místenek) na tel. čísle 602 104 265. V ceně 300 Kč za vstupenku je také bohatý raut.

www.melnicek.cz