Zařiďte si svůj domov v osobitém stylu s nábytkem na míru

Nábytek na míru může do značné míry vyřešit vaše starosti v interiéru. Pokud už si nevíte rady se skladovým nábytkem z obchodních řetězců, nezoufejte, řešení se najde vždy a nemusí nutně znamenat nejdražší variantu. Nábytek na míru pomůže navíc vyřešit problémy se sladěním materiálů a barev a dává prostor vašim představám i fantazii. Interiér si tak můžete zařídit v naprosto originálním a osobitém stylu.   

Nábytek na míru vs. typizovaný nábytek z obchodních domů

Nábytek na míru přináší řadu výhod, ale má samozřejmě i svá úskalí. Je ideální variantou pro vybavení bytu či domu. Každý kus nábytku bude totiž přesně pasovat, kam má a odpovídat vašim představám, ale je samozřejmě třeba zadat výrobu správně a vybrat si kvalitní firmu či truhláře. Počítat také musíte s delší dobou dodání, než se nábytek vyrobí. 

Častým nábytkem na míru, kde se řešení na klíč přímo nabízí, jsou kuchyňské sestavy. Oblíbené jsou také vestavné skříně v ložnicích a obývacích pokojích. „Vesměs se lidé uchylují k nábytku na míru, žádá-li si to rozměr pokoje či určitého místa. Na míru ale mohou být i jednotlivé kusy nábytku, které se těžko shání nebo nejsou v provedení, jaké si zákazník přeje. Typickým příkladem může být například stejné provedení postele, nočních stolků a skříní na oblečení či komod, a to přesně ve stylu a barvách, jaké si zákazník vybere. U typizovaného nábytku jsou totiž v takových případech velké limity a omezení,“ říká Jakub Šoufek z Johann Malle, která se zabývá výrobou nábytku na míru. 

Výhody nábytku na míru jsou tak především v dokonalém přizpůsobení prostoru, ale také ve sladění interiéru a téměř neomezených možnostech. Interiéry v bytě či domě tak mohou mít společný prvek propojující jednotlivé místnosti právě v nábytku na míru stejného zpracování. Takový stav se s typizovaným nábytkem z obchodních domů provádí velmi těžko a musíte se často omezit na neutrální barvy a materiály. Další výhodou je také kvalita samotného zpracování, které se provádí u nábytku na míru většinou celé ručně. Takový nábytek pak často vydrží dlouhá léta. Nemusíte se bát ani přemrštěných cen. Vzhledem k životnosti a použitým materiálům je zpracování na míru srovnatelné se sériovým nábytkem, někdy dokonce může být cena v tomto porovnání i nižší.

Klasický typizovaný nábytek se pak určitě hodí do interiéru, kde si nejsme výběrem nábytku zcela jistí, například v případě pracovny, ze které může být později dětský pokoj, případně v dětském pokoji, kde dítě poroste a nábytek se může častěji měnit. Velkou předností typizovaného nábytku je okamžité dodání či odběr. Požadovaný kus je často k dispozici skladem a nemusíme čekat na výrobu. Výhodou může být také prvotně nižší pořizovací cena, která s sebou ale často nese i riziko rychlejšího opotřebení. Nevýhodou je pak určitě omezenost výběru, především v materiálech a barvách, ale i celkového stylu provedení.