Zpožděná oprava silničního průtahu přes Kralupy začne do 14 dnů

18. 09 2014 | Zpožděná oprava silničního průtahu přes Kralupy nad Vltavou by měla začít do dvou týdnů. Most T.G.M. přes Vltavu, který je prvním mostem přes řeku od Prahy a spojuje obě části Kralup, tak bude zavřený až příští rok v březnu. ČTK to dnes sdělila mluvčí kralupské radnice Lenka Moravcová. Rekonstrukce průtahu měla původně začít na jaře, ale kvůli opravě mostu v Nelahozevsi, přes kterou povede objížďka, budou práce v Kralupech zahájeny nejdříve na konci září. Projekt bude stát zhruba 40 milionů korun. 

Práce na opravách průtahu by měly začít nejpozději v říjnu, a to v ulici Podřipská, kde je i křižovatka pod vrchem Hostibejk. "Čtvrtá etapa, která zahrnuje i uzavření mostu T.G.M., bude zahájena přibližně 1. března 2015," uvedla Moravcová. Uzavírka potrvá zhruba tři měsíce. V době uzavírky nebude pro auta možné se dostat na druhý břeh Vltavy. Nejbližší mosty jsou v Praze a u Miřejovic. Vozidla záchranářů, hasičů a policistů budou moci jezdit po lávce obvykle určené pro pěší, ostatní budou muset Kralupy objíždět. 
    
Středočeský kraj ještě v dubnu očekával, že rekonstrukce kralupského průtahu bude hotová v listopadu. Podle předpokladů měla oprava začít na jaře, později byl termín posunut na červenec. Aktuální plány počítají s tím, že práce potrvají přibližně do druhé poloviny příštího roku. 
    
Vedle opravy silnice projekt zahrnuje úpravu několika nevyhovujících křižovatek a zřízení nového přechodu a lávky pro pěší. Na opravovaném úseku vzniknou mimo jiné tři kruhové objezdy a ubudou dva semafory. Zlepšit by se také měla bezpečnost a odvodnění silnic. Stavební povolení bylo vydáno v roce 2011. 
 
zdroj: ČTK
 
.

Speciály

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO