Zpožděná oprava silničního průtahu přes Kralupy začne do 14 dnů

Zpožděná oprava silničního průtahu přes Kralupy nad Vltavou by měla začít do dvou týdnů. Most T.G.M. přes Vltavu, který je prvním mostem přes řeku od Prahy a spojuje obě části Kralup, tak bude zavřený až příští rok v březnu. ČTK to dnes sdělila mluvčí kralupské radnice Lenka Moravcová. Rekonstrukce průtahu měla původně začít na jaře, ale kvůli opravě mostu v Nelahozevsi, přes kterou povede objížďka, budou práce v Kralupech zahájeny nejdříve na konci září. Projekt bude stát zhruba 40 milionů korun. 

Práce na opravách průtahu by měly začít nejpozději v říjnu, a to v ulici Podřipská, kde je i křižovatka pod vrchem Hostibejk. "Čtvrtá etapa, která zahrnuje i uzavření mostu T.G.M., bude zahájena přibližně 1. března 2015," uvedla Moravcová. Uzavírka potrvá zhruba tři měsíce. V době uzavírky nebude pro auta možné se dostat na druhý břeh Vltavy. Nejbližší mosty jsou v Praze a u Miřejovic. Vozidla záchranářů, hasičů a policistů budou moci jezdit po lávce obvykle určené pro pěší, ostatní budou muset Kralupy objíždět. 
    
Středočeský kraj ještě v dubnu očekával, že rekonstrukce kralupského průtahu bude hotová v listopadu. Podle předpokladů měla oprava začít na jaře, později byl termín posunut na červenec. Aktuální plány počítají s tím, že práce potrvají přibližně do druhé poloviny příštího roku. 
    
Vedle opravy silnice projekt zahrnuje úpravu několika nevyhovujících křižovatek a zřízení nového přechodu a lávky pro pěší. Na opravovaném úseku vzniknou mimo jiné tři kruhové objezdy a ubudou dva semafory. Zlepšit by se také měla bezpečnost a odvodnění silnic. Stavební povolení bylo vydáno v roce 2011. 
 
zdroj: ČTK